60 mei 1956. c. SANATORIUM: een in Nederland gevestigde inrichting voor verple- ging van lijders aan tuberculose, goedgekeurd door de geneeskundige inspectie van het staatstoezicht op de volksgezondheid of een door genoemde inspectie als sanatorium goedgekeurde inrichting, alsmedt het Nederlands sanatorium in Davos. d. HUISARTS: een in Nederland bevoegd arts, die de normale huispraktijk uitoefent. e. JAAR: een ononderbroken tijdvak van 365 dagen, aanvangende op het tijdstip van aanvang van het deelnemerschap. II. Verstrekkingen. 1. Ziekenhuisverpleging. De vergoeding voor verpleging in een ziekenhuis wordt verleend indien en zolang een medische indicatie tot verpleging in een ziekenhuis aan- wezig is bij een verblijf aldaar van langer dan 24 uur. Onder 2e klasse wordt verstaan een 2e klasse-kamer met twee bedden. Onder ziekenhuis wordt niet verstaan een sanatorium voor tubelculosepatienten, een rust- huis, verpleeghuis, herstellingsoord of krankzinnigengesticht. In bepaalde gevallen kan een inrichting alwaar wel specialistische-, doch geen ope- ratieve hulp wordt verleend, als ziekenhuis in de zin van de regeling wor- den beschouwd, wanneer de inrichting naar het oordeel van de controle- rend gemeente-arts voor de aan de patient te verlenen verpleging en behandeling het meest aangewezen is. In zulke gevallen wordt de aan- spraak op uitkering evenwel beperkt tot ten hoogste 49 dagen per jaar In geval van verpleging en behandeling in een psychiatrische inrichting of in een ziekenhuis voor psychische aandoening hieronder ook be- grepen neurose zal vergoeding voor verpleging worden verleend even- eens tot ten hoogste 49 dagen per jaar. 2. Specialistische operatieve en niet-operatieve hulp en bijkomende kos- ten in het ziekenhuis. Onder deze kosten worden verstaan, de kosten van operatie, onderzoek, behandeling, gebruik van operatiekamer, narcose, assistentie, röntgen- foto's, verband, medicijnen, alles in het ziekenhuis verricht, gemaakt of geleverd voor de befiandeling waarvoor de deelnemer langer dan 24 uur wordt verpleegd. Onder deze kosten worden niet verstaan de kosten van normale verloskundige hulp. Indien evenwel op medisch voorschrift op- neming in een ziekenhuis plaats vindt en de verloskundige hulp bestaat uit sectio caesarea, versie of extractie of daarmede gelijk te stellen in- grepen. worden de kosten, zowel van verpleging als van behandeling nor- maal vergoed. De vergoedingen worden berekend overeenkomstig de ta- rieven, welke gelden voor verpleging in de klasse onder 1 van het overzicht genoemd. 3. Niet-klinische specialistische hulp. De vergoeding voor niet-klinische speciaiistische hulp wordt verleend, indien en zolang deze hulp noodzakelijk is, op schriftelijk advies van de huisarts, zowel ten huize van de specialist als van de patient of op een polikliniek, doch niet gepaard gaande met een verpleging van meer dan 24 uur. Dit schriftelijk advies is niet nodig voor behandeling door een oogarts. Onder kosten niet-klinische specialistische hulp worden verstaan de kosten van consulten en behandeling alsmede de bijkomende kosten, zoals die van röntgenfoto's, laboratoriumonderzoeken, gebruik van ope- ratiekamer, narcosemiddelen, röntgen- en andere bestralingen en soort-

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 13