60 mei 1956. gelijke kosten, in rekening gebracht door een polikliniek van een zieken- huis of een specialist. Genees- en verbandmiddelen worden vergoed over- eenkomstig het daaromtrent bepaalde sub 7. Voor vergoeding komen ook in aanmerking de kosten van spraakiessen door een logopaedist(e), wan- neer de lessen deel uitmaken van de medische behandeling, b.v. na ope- ratie van een gespleten verhemelte. 4. Sanatoriumverpleging. Voor vergoeding van kosten voor verpleging in een sanatorium komen in aanmerking zij, die volgens verklaring van een districts-consultatiebureau voor tubercuiosebestrijding die verpleging behoeven en de controlerend gemeente-arts aan de opneming zijn goedkeuring heeft gehecht. Indien wegens plaatsgebrek opneming in een sanatorium niet mogelrjk is kan de patiënt tot het tijdstip waarop zodanige opneming mogelijk is, worden verpleegd in een door de geneeskundige inspectie van de Volksgezondheid voor de verpleging van tuberculoselijders goedgekeurd ziekenhuis. 5. Ziekenvervoer. Onder ziekenvervoer wordt verstaan het vervoer van patienten naar en van een ziekenhuis of sanatorium met een ander dan een openbaar ver- voermiddel, indien dit vervoer onmiddellijk wordt gevolgd of vooraf is gegaan door een verblijf van tenminste 24 uur in een ziekenhuis of sana- torium. Bij poliklinische behandeling worden de kosten van ziekenvervoer in het algemeen niet vergoed, tenzij dit vervoer na de behandeling medisch noodzakelijk wordt geacht en dan alleen, voorzover betreft het vervoer van de polikliniek naar de woning van de patient. Voor ziekenvervoer naar het Nederlands sanatorium in Davos en terug, worden de kosten van ver- voer per trein in de 3e klasse vergoed. 6. Huisartsenhulp. De kosten van huisartsvisites worden vergoed, indien deze niet zijn gemaakt in een ziekenhuis, sanatorium voor tuberculosepatienten, her- stellingsoord of krankzinnigengesticht. De kosten van de huisarts voor behandeling in een rusthuis of verpleeghuis worden alleen vergoed indien deze medische behandeling noodzakelijk is. 7. Genees- en verbandmiddelen. Vergoeding van kosten van genees- en verbandmiddelen wordt ver- leend, indien deze kosten niet zijn gemaakt in een ziekenhuis of sana- torium voor tuberculosepatienten, herstellingsoord of krankzinnigenge- sticht. Geen vergoeding van kosten wordt verleend voor genees- en ver- bandmiddelen, welke niet dienen ter bestrijding van een bestaande ziekte, noch voor die, welke niet door een arts op recept zijn voorgeschreven. Niet vergoed worden de kosten van tonica, medicinale wijnen, laxeermiddelen, watten (behalve bij gebruik voor huidziekten), aspirine en soortgelijke handverkoopartikelen. Vitaminepreparaten worden slechts vergoed in ge- vallen, waarin een duidelijke avitaminose bestaat. 8. Verloskundige hulp. Onder verloskundige hulp wordt verstaan de kosten van normale zwan- gerschapscontrôle, normale verloskundige hulp en normale kraambedcon- trôle. Miskraam na de 6e zwangerschapsmaand wordt gelijk gesteld met een normale bevalling. Om recht op vergoeding te hebben, dient in dit laatste geval een geneeskundige verklaring te worden overgelegd. Indien aanspraak wordt gemaakt op vergoeding van kosten in verband met zwan-

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 14