60 mei 1956. inspectie als sanatorium goedgekeurde inrichting, alsmede het Neder- lands sanatorium in Davos. d. HUISARTS: een in Nederland bevoegd arts, die de normale huisprak- tijk uitoefent. e. JAAR: een ononderbroken tijdvak van 365 dagen, aanvangende op het tijdstip van aanvang van het deelnemerschap. n. Vergoedingen. 1. Ziekenhuisverpleging. De vergoeding voor verpleging in een ziekenhuis wordt verleend indien en zolang een medische indicatie tot verpleging în een ziekenhuis aan- wezig is bij een verblijf aldaar van langer dan 24 uur. Onder ziekenhuis wordt niet verstaan een sanatorium voor tuberculosepatienten, een rust- huis verpleeghuis, herstellingsoord of krankzinmgengesticht. In bepaalde gevallen kan een inrichting alwaar wel specialistische-, doch geen ope- ratieve hulp wordt verleend, als ziekenhuis in de zin van de regelmg wor- den beschouwd, wanneer de inrichting naar het oordeel van de controlerend gemeente-arts voor de aan de patient te verlenen verpleging en behan- deling het meest aangewezen is. In zulke gevallen wordt de aanspraa op uitkering evenwel beperkt tot ten hoogste 49 dagen per jaar. In geval van verpleging en behandeling in een psychiatrische mnchting of m een ziekenhuis voor psychische aandoening hieronder ook begrepen de neurose zal vergoeding voor verpleging worden verleend eveneens tot ten hoogste 49 dagen per jaar. 2. Specialistische operatieve en niet- operatieve hulp en bijkomende kos- ten in het ziekenhuis. Onder deze kosten worden verstaan de kosten van operatie, onderzoek, behandeling, gebruik van operatiekamer, narcose, assistentie, rontgen- foto's verband, medicijnen, alles in het ziekenhuis verricht, gemaakt of gelevérd voor de behandeling waarvoor de deelnemer langer dan 24 uur wordt verpleegd. Onder deze kosten worden niet verstaan de kosten van normale verloskundige hulp. Indien evenwel op medisch voorschnft op- neming in een ziekenhuis plaats vindt en de verloskundige hulp bestaat uit sectio caesarea, versie of extractie of daarmede gelijk te stellen m- grepen, worden de kosten, zowel van verpleging als van behandeling nor- maal vergoed. De vergoedingen worden berekend overeenkomstig de ta- rieven, welke gelden voor verpleging in de klasse onder 1 van de lijst ge- noemd. 3. Niet-klinische speciallstische hulp. De vergoeding voor niet-klinische specialistische hulp wordt verleend indien en zolang deze hulp noodzakelijk is, op schriftelijk advies van de huisarts, zowel ten huize van de specialist als van de patient of op een polkiliniek, doch niet gepaard gaande met een verpleging van meer dan 24 uur. Dit schriftelijk advies is niet nodig voor behandelmg door een oogarts. Onder kosten niet-klinische specialistische hulp worden verstaan de kosten van consulten en behandeling alsmede de bijkomende kosten, zoals die van röntgenfoto's, laboratoriumonderzoeken, gebruik van ope- ratiekamer, narcosemiddelen, röntgen- en andere bestralmgen en soort- gelijke kosten, in rekening gebracht door een polikliniek van een zieken- huis of een specialist. Genees- en verbandmiddelen worden vergoed over- eenkomstig het daaromtrent bepaalde sub 7. Voor vergoeding komen ook in aanmerking de kosten van spraaklessen door een logopaedist(e), wan- neer de lessen deel uitmaken van de medische behandeling, b.v. na ope-

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 17