60 2e afd. S.S mei 1956. VERORDENING ZIEKTEKOSTENVOORZIENING GEMEENTEPERSONEEL. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de commissie van overleg voor het gemeentepersoneel BESLUIT: vast te stellen de volgende VERORDENING ZIEKTEKOSTENVOORZIENING GEMEENTEPERSONEEL. Paragraaf I. Artikel 1. Deze verordening verstaat onder: a. ambtenaren: zij die vast of tijdelijk dan wel met een voorlopige aan- stelling of met een bewijs van aanneming een hoofdbetrekking in dienst der gemeente bekleden, alsmede zij, die in zulk een betrekkjfiig werk- zaam zijn op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht op een be- zoldiging, welke ligt boven het in artikel 1 letter c der Ziektewet ge- noemde bedrag, met uitzondering van: le. de ambtenaren van politie in de zin van het Beslult Geneeskun- kundige verzorging politie; 2e. het onderwijzend personeel, welks bezoldiging van rijkswege wordt geregeld; b. regeiing: de bij deze verordening ingestelde verzekering tegen kosten van geneeskundige Verzorging; c. deelnemers: de personen als bedoeld in artikel 3; d. geztnsleden: le. de echtgeno(o)t(e), indien deze met de deelnemer samenwoont dan wel buiten haar/zijn wil niet met deze samenwoont 2e. de kinderen beneden de leeftijd van 21 jaren, voorzover die groten- deels ten laste van de deelnemer komen en ook boven die leeftijd, indien zij door ziekten of gebreken duurzaam ongeschikt zijn om in hun levensonderhoud te voorzien, alsmede de kinderen die te zijnen laste komen van 21 jaar of ouder, doch jonger dan 27 jaren, indien de tijd, welke voor werkzaamheden beschikbaar zou zijn, grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of van een opleiding voor een beroep; 3e. de meerderjarige dochter, de moeder, de schoonmoeder, de zus- ter of schoonzuster of andere verwanten van de deelnemer, die bij ontstentenis van de echtgeno(o)t(e) inwonend is en zonder vergoeding de huishouding bestuurt. Niet is gezinslid in de zin van deze verordening degene, die uit hoofde van enige andere regeling aanspraak kan maken op een gehele of gedeeltelijke geneeskundige verzorging of op gehele of gedeeltelijke vergoeding van kosten daarvan; e. bezoldlging: le. ten aanzien van de in dienst der gemeente zijnde deelnemers, het

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 4