73 2e afd. 28 juni 1956 STICHTING BIJZONDEBE SCHOOL VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Aan de Raad. Wij delen U mede, dat het toestuur der vereniging Bijzondere Pro- testantse Scholen, gevestigd alhier, onder dagtekening van 26 april 1956 een aanvrage heeft ingediend om krachtens artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 de benodigde gelden te mogen ontvangen voor het stichten van een school. De school wordt bestemd voor gewoon lager onderwijs en zal worden gesticht op een terrein in de omgeving van de Wagnerkade. Uit de aan- vrage tolijkt, dat de school ruimte moet bieden voor tenminste 121 leerlin- gen, dat zij 4 lokalen zal bevatten en dat per lokaal ten hoogste 48 leer- lingen zullen worden toegelaten. De bij de aanvrage overgelegde stukken, waaronder een lijst van 90 leerlingen, die de school bij de opening zullen gaan bezoeken, voldoen aan de bepalingen der genoemde wet. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat van de op de lijst genoem- de kinderen er 2 zijn, die reeds een school bezoeken, waarvoor bij het verlaten van die school nog plaatsruimte beschikbaar blijft terwijl 3 kin- deren te jong zijn om de te stichten school op de gedachte datum van opening, zijnde 1 september 1958, te bezoeken. Het voor deze gemeente vereist wettelijk aantal leerlingen van 75 is derhalve ruimschoots bereikt, omdat ook meetellen die leerlingen, die leerplichtig worden in de tijd, gelegen tussen de indiening van het verzoek en de vermoedelijke datum van het gereedkomen van het nieuwe school- gebouw. Voor de bouw van de school heeft de Minister van Onderwijs, Kimsten en Wetenschappen de vereiste urgentieverklaring afgegeven. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, de in de aanhef bedoelde aanvrage in te willigen. Heemstede, 14 juni 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 13