75 2e afd. 28 juni 1956 MEUBILAIR ST. ALOYSIUSSCHOOL, MOLENWERFSLAAN. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het verzoek d.d. 1 mei 1956 van het r.k.-Kerkbestuur van de Parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart, alhier, om ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de benodigde gelden te mogen ontvangen voor het aanschaffen van een 30-tal leerlingensets met een bijpassend klasse-bureau en stoel voor de onderwijzer ten behoeve van de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan. overwegende, dat in de eerste, derde en vierde klas een aantal leerhn- gen in te kleine banken zit. dat daarvan een verkeerde lichaamshouding alsmede een verkeerde at- stand van de ogen der leerlingen tot het tafelblad het gevolg zijn, waar- door genoemde banken in die klassen ongeschikt voor het onderwijs moe- ten worden geacht. dat vergroting van de te kleine banken niet mogelijk is dat een goede oplossing verkregen kan worden door voor de hoogste klasse nieuw meubilair (sets) aan te sehaffen en de vrijkomende banken te gebruiken voor de lagere klassen; dat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft goed- gevonden, dat tafels en stoelen worden gebruikt in plaats van banken; dat het verzoek aan de gestelde voorschriften voldoet en dat met in- williging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften van die wet; BESLUIT het verzoek in te willigen. De voorzitter, Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 juni 1956. irjs De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 17