De voorzi 2e afd. 28 juni 1956 76 MEl HII.AIK ST. VI <a STI.M SSDIIOOl., MOLENWERFSLAAN. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvrage d.d. 1 mei 1956 van het r.k.-Kerkbestuur van de Parochie van O L. Vrouw Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstellmg van gelden krachtens artikei 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aan- schaffen van meubilair, bestaande uit 40 éénpersoonssets, een klasse- bureau met stoel en een boekenkast ten behoeve van de St. Augustinus- school aan de Molenwerfslaan; overwegende, dat in de 2e tot en met de 6e klasse een aantal leerlmgen in te kleine banken zit; dat daarvan een verkeerde lichaamshouding alsmede een verkeerde afstand van de ogen der leerlingen tot het tafelblad het gevolg zijn, waardoor die banken in deze klassen ongeschikt zijn voor het onderwijs dat vergroting van de te kleine banken niet mogelijk is dat hierin kan worden voorzien door voor de 6e klasse, die 37 leerlin- gen telt, nieuw meubilair (sets) aan te schaffen en dan de vrijkomende banken te verplaatsen naar de naast lagere klassen; dat aanschaffing van een boeken(leermiddeien)kast noodzakelgk îs; dat de Minister van Onderwijs, Kusten en Wetenschappen heeft goed- eevonden, dat tafels en stoelen in plaats van banken worden gebruikt; dat de aanvrage aan de gestelde voorschriften voldoet en dat met m- williging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden; geiet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften van die wet; BESLUIT het verzoek in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 juni 1956.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 19