4e afd. 28 juni 1956. 70 STALEN ONOVEKDEKTE ZITTKIBUNES SPORTPARKEN. Aan de Raad. De toestand van de onoverdekte zittribunes van de gemeentelijke Sport- parken is zodanig, dat deze tribunes niet meer afdoende gerepareerd kun- nen worden. Het hout van de schotten, jukken en andere onderdelen is op vele plaatsen en voomamelijk bij de verbindingen, vermolmd. Uit vei- ligheidsoverwegingen is het niet langer verantwoord, deze tribunes voor meer dan de helft te bezetten. Het behoeft geen betoog, dat deze toestand niet bestendigd kan blijven. Vöôr de aanvang van het volgende voetbal- seizoen zullen de nodige maatregelen genomen moeten worden, om de tribunes, ook bij volledige bezetting, veilig te doen zijn. Aangezien vervanging van het vermolmde hout, zou neerkomen op bijna algehele vernieuwing hebben wij ons gewend tot het technisch bureau Margadant te 's-Gravenhage. Dit bureau, dat reeds op meerdere plaatsen stalen tribunes heeft gebouwd, heeft ons een aanbieding gedaan voor het bouwen van twee stalen zittribunes met in totaal 1566 zitplaatsen. De bestaande houten tribunes bieden plaats aan 1300 bezoekers, zodat 266 zitplaatsen worden gewonnen. De constructie der tribunes, die in verzinkt staal wordt uitgevoerd, is dusdanig, dat de tribunes snel demontabel zijn, zodat zij, in eventueel voorkomende gevallen ,elders gebruikt kunnen worden. Voôrts is in de constructle de mogelijkheid opgenomen om onder de tribunes in de toekomst kleedkamers, toiletten e.d. onder te brenegn. De prijs van deze tribunes beloopt ongeveer 59.300,Daarboven komt nog een bedrag van f 5700,voor de afbraak van de houten tribunes en het aanbrengen van een betonnen voet waarop de staal- constructie geplaatst zal worden alsmede voor kosten van de dienst van openbare werken. In totaal zal de vervanging van de houten tribunes door stalen dus een uitgaaf vorderen van rond f 65.000, Onder mededeling dat de commissie voor openbare werken zich daar- mede kan verenigen, stellen wij U voor ons voor dit doel, door vaststel- ling van bijgaand ontwerp-besluit het nodige krediet te verlenen. De afschrijvingstermijn voor deze tribunes kan gesteld worden op 30 jaar. Heemstede, 20 juni 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde l.s. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 juni 1956 met het advies van de commissie voor openbare werken; BESLUIT a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot f 65.000, voor de vervanging van de houten zittribunes van de gemeentelijke Sportparken door tribunes van een stalen constructie b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 30 jaar. 'Uedaan ter openbare raadsvergadering van 28 juni 1956 ^retaris, .JPe voorziUer;-

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 7