AANSCHAFFING STOOMREINIGER. Aan de Raad. In de afgelopen winterperiode is wederom gebleken, dat grote behoefte bestaat aan een apparaat waarmede de bevroren straatkolken op sneile wijze kunnen worden ontdooid, opdat, bij ingetreden dooi, sneeuw- en ijswater gemakkelijk kunnen wegvloeien en beschadiging van kolken door stukstoten kan worden voorkomen. Het apparaat dat hiervoor bij tal van gemeenten in gebruik is, is een stoomreiniger, waarbij opgewekte stoom, onder een druk van 7 atmos- feren, door een spuitslang wordt geblazen. Behalve voor het ontdooien van straatkolken is deze stoomreiniger zeer geschikt voor het snel en afdoende schoonmaken van de auto-veeg- machine, vrachtauto's en zandstrooiers. In meerdere gemeenten wordt deze machine ook gebruikt voor het van de straten verwijderen van olie en vet bij autobushalten en het verwijderen van aanplakbiljetten van aanplakborden en muren. Een bij uitstek geschikte stoomreiniger is die van het merk Weaver, model agricultural, 1 slangs, met benzinemotor. De prijs van deze ma- chine is 3560,Machines van dit model zijn bij verschillende gemeen- ten tot volle tevredenheid in gebruik. De verminderde loonkosten, welke het gevolg zullen zijn van de met dit apparaat te bereiken arbeidsbesparing, zullen ruimschoots opwegen tegen de jaarlijkse kosten van rente, afschrijving en brandstof welke bij een afschrijving in 6 jaar, op plm. 800,per jaar zijn te stellen. Bij de huidige personeelsschaarste is de factor der arbeidsbesparing uiter- aard niet alleen uit financieel oogpunt van groot belang. Onder mededeling dat de commissie voor openbare werken zich daar- mede kan verenigen, stellen wij U voor ons, door vaststelling van bij- gaand ontwerp-besluit, het nodige crediet voor de aankoop van genoemde machine te verlenen. Heemstede, 20 juni 1956. Purgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde l.s. De raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 juni 1956 met het advies van de commissie voor openbare werken BESLUIT a. burgemeester en wethouders een krediet te verlenen groot 3560, voor de aankoop van een stoomreiniger, merk Weaver, model agricultu- ral, ten behoeve van de reinigingsdienst; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 6 jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 28 juni 1956. 28 juni 1956. 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 9