96 27 september 1956 liggen beneden het bedrag, dat gelet op de klasse van de gemeente waarin zij woonachtig zijn, en op de omvang van hun gezin krach- tens onderstaande staat op hen van toepassing is, worden desverlangd vrijgesteld van de verplichting tot het betalen van schoolgeld. 1 2 3 4 Gemeente klasse Gezinnen van twee personen Gezinnen van drie personen Huurnormen I 40,50 45,50 8,10 II 39,25 44,25 6,90 III 38,— 43,— 5,65 IV 36,75 41,75 4,35 V 36,— 41,— 3,70 2. Onder de totale wekelijkse gezinsinkomsten worden in dit artikel ver- staan de gezamenlijke inkomsten van alle leden van het gezin, daar- onder begrepen de kinderbijslagen. Onder gezinsleden worden verstaan alle inwonende familieleden, mits zij volledig in het gezinsverband zijn opgenomen. 3. Voor de toepassing van dit artikel wordt uitgegaan van de klassen- indeling, geldende met betrekking tot de noodwet ouderdomsvoor- ziening. 4. De in kolom 3 van de in het eerste lid opgenomen staat genoemde normen worden met 5,verhoogd voor elk gezinslid boven de drie. 5. Overschrijdt het bedrag der wekelijkse huishuur het desbetreffende in kolom 4 genoemde bedrag, dan worden de vrijstellingsnormen met het bedrag der overschrijding verhoogd. Artikel 12. Wijze waarop vrijstelling wordt verkregen. 1. Een verzoek om vrijstelling, als bedoeld in het voorgaande artikel, dient te worden gericht tot burgemeester en wethouders van de ge- meente waar de schoolgeldplichtige woonaehtig îs. De indiening van een zodanig verzoek dient te geschieden door middel van een formulier dat kosteloos ter gemeentesecretarie en bij de hoofdleidsters der scholen verkrijgbaar is. 2. De in het eerste lid bedoelde vrijstelling kan slechts worden verleend voor een tijdvak van ten hoogste twaalf maanden. Verlenging van een verleende vrijstelling dient één maand veör de afloop van het tijdvak, waarvoor de vrijstelling is verleend, te worden aangevraagd. 3. Hangende de beslissing op een verzoek om vrijstelling of verlenging daarvan wordt de verplichting om schoolgeld te betalen niet opgeschort. 4. Ingeval van een gunstige beslissing wordt melding gemaakt van het tijdvak waarvoor de vrijstelling wordt verleend. Eventueel over dit tijdvak reeds betaald schoolgeld wordt aan belanghebbende terug be- taald. 5. Indien vrijstelling van het betalen van schoolgeld is verleend, zijn de schoolgeldplichtigen, zodra hun inkomsten hoger zijn geworden dan

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 6