112 2e Afd. 25 oktober 1956. DAGLICHTAFSCHERMING LOKAAL VOORWEGSCHOOL. Aan de Raad, Wij delen XJ mede, dat het in de Voorwegschool niet mogelijk is om filmvertoningen voor de leerlingen te geven, omdat thans geen enkel lokaal verduisterd kan worden. Vroeger werd hiervoor het gymnastiek- lokaal, dat zeer onvoldoende verduisterd kon worden, gebruikt, doch dit gebruik is, na het aanbrengen van een vloerbedekking van kurklinoleum niet meer mogelijk. Het is uit onderwijsoogpunt gewenst om de vertoning van leerfilms o.m. betrekking hebbende op aardrijkskunde, voor het 4e, 5e en 6e leer- jaar, weer mogelijk te maken, terwijl ook voor de lagere leerjaren af en toe sprookjesfilms voor vertoning in aanmerking komen. Die vertoning kan bereikt worden door in een der grote lokalen, waarin sets zijn geplaatst, een daglichtafschermingsinstallatie aan te brengen. De hieraan verbonden kosten bedragen, inclusief de kosten van Openbare Werken, 1105,waarvoor oprolbare schermen, uit te voeren in ,,Kap- stof" met zijsluitingen, kunnen worden aangebracht; deze kosten kunnen in 5 jaren worden afgeschreven. Wij stellen U voor het genoemde bedrag te onzer beschikking te stellen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 17 oktober 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 17 oktober 1956; gelet op het bepaalde in artikel 23 der Lager-onderwijswet 1920; BESLUIT: a. de inrichting van een der lokalen van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Voorweg zodanig te veranderen, dat dit lokaal door het aanbrengen van een daglichtafschermingsinstallatie geschikt gemaakt wordt voor het vertonen van films; b. voor het doel, genoemd onder a een bedrag van 1105',ter besehik- king van burgemeester en wethouders te stellen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 oktober 1956. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 27