114 4e afd. 25 oktober 1956 VERPACHTING VERVERSINGSHUIS EN KREDIET VOOR UITBREIDING VERVERSINGSHUIS EN VOOR HET MAKEN VAN RIOLERING. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 oktober 1951, no. 72 werden wij gemachtigd het verversingshuis in Groenendaal met de kinderspeelplaats, gelegen ten noorden van de gemeentelijke tennisbanen over de jaren 1952 t/m 1956 voor 7000,'s jaars en de belvédêre, eveneens staande in Groenendaal, over de jaren 1954 t/m 1956 voor 250,'sjaars te verpachten aan de gebr. J. J. en J. Uitendaal te Heemstede. Wij aehten het billijk, dat zij, die het verversingshuis reeds zoveel jaren in pacht hebben gehad, in de gelegenheid gesteld worden, deze exploitatie na afloop van het pachtcontract voort te zetten. De bedragen, welke de gemeente ten koste legt aan het onderhoud en de verfraaiing van het wandelbos, de hertenbaan, de kinderboerderij en de voliêre in aanmerking genomen, welke objecten de directe omgeving van het verversingshuis met zijn aanhorigheden vormen en het bezoek daar- aan in sterke mate gunstig beïnvloeden, zijn wij van oordeel, dat de pacht- prijs aanmerkelijk verhoogd moet worden, wil de gemeente haar beherende taak op financieel verantwoorde wijze vervullen. Na onderhandeling zijn de gebr. Uitendaal bereid, een nieuw contract met de gemeente aan te gaan voor de tijd van 5 jaar, voor het pachten van het verversingshuis, de kinderspeelplaats en de belvédêre met het alleenrecht tot exploitatie van de buffetten daarin, van de rijwielstalling, de toiletgebouwtjes bij de kinderspeelplaats en de belvédêre en voor het exploiteren van de in de nabijheid van de kinderspeelplaats staande kiosk, voor de prijs van 9000,per jaar. Reeds vöör de onderhandelingen betreffende het nieuwe pachtcontract waren plannen in voorbereiding om de riolering van het verversingshuis, de kinderspeelplaats en het toiletgebouwtje, benevens die van de in Groe- nendaal staande woningen Glipperweg 93 en 97, welke riolering niet goed meer functioneert, in dier voege te herzien, dat het geheel zal worden aangesloten aan het gemeenteriool in de Glipperweg. De kosten daarvan zullen naar schatting plm. 10.000,bedragen. Zowel v66r als tijdens de vorenbedoelde onderhandelingen, zijn plannen overwogen tot uitbreiding en verbouwing van het verversingshuis. De inrichting van het gebouw zoals die thans is, is niet bevorderlijk aan een efficiënte exploitatie. De onderlinge verbinding tussen de verschillende zalen is dusdanig, dat de bediening van de afzonderlijke gezelschappen voortdurend moeilijkheden oplevert. De entree van het gebouw maakt, door het directe uitzicht op het buffet en de keuken, een rommelige indruk en de toegang tot de toiletten, die door de grote zaal leidt, is niet praktisch. De keuken is niet ingericht naar de eisen welke daaraan, in verband met de omvang van het bedrijf, gesteld moeten worden. Door het maken van verbindingsruimten tussen de zalen, het buffet en de toiletten, het vergroten van de keukens en het maken van een centraal liggende entree kunnen al deze bezwaren worden opgeheven. Als een gevolg hiervan zal de grote zaal aanmerkelijk kleiner worden. Het is de bedoeling dit bezwaar op te vangen door een vergroting aan de noord-zijde. In het belang van de exploitatie van het verversingshuis zijn deze verbeteringen zeer zeker nodig. De uitvoering van een opge- maakt plan voor de verbouwing, welk plan voor U ter inzage ligt, vordert een bedrag van naar raming 45.000, De pachters hebben voorts aangedrongen op enige uitbreiding van de

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 31