117 4e afd. 25 oktober 1956. zich verschaffen door middel van een lening. De stichting begroot voorts het jaarlijkse tekort op de exploitatie van het sportpark op 6.000, Zij verzoekt van de gemeente medewerking in dier voege, dat de ge- meente aan de stichting, op basis van de algemeen geldende rentevoet, een lening verstrekt van f 100.000,dan wel dat de gemeente zich garant stelt voor de rente en aflossing van een door de stichting af te sluiten lening van f 100.000, Daarenboven verzoekt de stichting in het genot te worden gesteld van een gemeentelijke jaarlijkse subsidie van f 5000,ter bestrijding van het begrote jaarlijkse tekort öp de exploitatie van het sportpark. Wij hebben ons over deze verzoeken beraden en daarbij overwogen, dat de vereniging H.B.C. de sportbeoefening van een belangrijk gedeelte van de bevolking bevordert en met name de lichamelijke ontwikkeling van de jeugd stimuleert. Uit dien hoofde zijn wij van oordeel, dat financiële hulp van de gemeente gerechtvaardigd is. Wij achten het evenwel een vereiste om, met betrekking tot eventuele financiële steun, de Stichting en de vereniging H.B.C. gescheiden te hou- den. Immers zou, indien aan de stichting een jaarlijks subsidie ter be- strijding van haar exploitatietekort zou gegeven worden, de vereniging H.B.C., indien bijvoorbeeld het le elftal van haar afdeling voetbal in de le klasse van de K.N.V.B. zou komen te spelen, zich zeer wel zelfstandig kunnen bedruipen, maar zou desondanks de stichting noodlijdend kunnen blijven doordat geen hogere huren voor terreinen en accomodatie door de vereniging betaald zouden worden. Wij stellen U daarom voor in principe te besluiten onder nader te stellen voorwaarden de rente en aflossing van een door de stichting bij derden af te sluiten geldlening groot f 100.000,te garanderen. Een definitief besluit te dezer zake zal eerst kunnen worden genomen wanneer bekend is met wie en onder welke voorwaarden een zodanige geldlening afge- sloten zal kunnen worden. Aan deze vorm geven wij om psychologische redenen de voorkeur boven het verstrekken van een geldlening recht- streeks door de gemeente. Wij achten het echter nodig dat van de zijde van de Stichting aan de gemeente voldoende zakelijke zekerheid wordt verschaft tegenover het garanderen door de gemeente van de af te sluiten geldlening. Onze gedachten gingen er, bij de overweging van dit punt, naar uit, dat de S'tichting van de eigenaar van de grond, voor het afsluiten der lening, gedurende de looptijd daarvan, het erfpachtrecht op de grond waarop de speelvelden met de opstallen zijn gelegen, verkrijgt en dat de Stichting aan de gemeente het recht verleent om gedurende de looptijd der lening en de duur van het erfpachtsrecht, bij niet nakoming van haar verplichting tot het tijdig betalen van rente en aflossing der lening, het erfpachtrecht te naasten. Bovendien zal de Stichting aan de gemeente hypotheek op de opstallen dienen te verlenen. Indien deze vorm onverhoopt niet voor uitvoering in aanmerking kan komen, zal de Stichting op andere wijze voor zakelijke zekerheid moeten zorgen. Hieromtrent wordt nog met het bestuur overleg gepleegd. Bij het doen van een definitief voorstel komen wij dus hierop nog nader terug. Bij het verlenen van garantie zullen o.i. verder enkele algemene voor- waarden dienen te worden gesteld, zoals: le. dat de voorwaarden van de geldlening in overeenstemming zijn met de door de regering voor de gemeenten vastgestelde voorschriften; 2e. dat jaarlijks een exploitatierekening en een balans aan ons worden overgelegd; 3e. dat desgevraagd aan de door de gemeente aan te wijzen personen inzage van de financiële boeken en bescheiden wordt verleend;

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 40