117 4e Afd. 25 oktober 1956 4e. dat de Stichting geen kapitaalsverplichtingen op zich neemt, tenzij met goedkeuring van ons college. Ten aanzien van het verzoek om een jaarlijks subsidie te mogen ont- vangen stellen wij U voor, in beginsel te besluiten dat daarover telkens bij de behandeling der gemeentebegroting, voor het eerst zo mogelijk bij die voor 1957 een beslissing zal worden genomen doch dat, bij de beoor- deling dei aanvraag van het standpunt zal worden uitgegaan, dat een eventueel te verlenen subsidie verstrekt zal worden aan de sportvereniging H.B.C. en niet aan de stichting. Reeds thans behoort naar ons gevoelen te worden vastgesteld, dat bij de beoordeling van de vraag of subsidie gewenst en nodig is, zowel de financiële positie van de vereniging H.B C als die der stichting in aanmerking zal worden genomen. Mocht bij de behandeling van de begroting voor 1957 nog niet over vol- doende gegevens kunnen worden beschikt om met grond te kunnen be- oordelen tot welk bedrag het verlenen van subsidie aan H.B.C. gerecht- vaardigd is, dan Iigt het in ons voornemen om U te dezer zake tussen- tijds een voorstel daaromtrent te doen. Wij nodigen U uit om, indien U zich met het vorenstaande kunt ver- enigen, bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 17 oktober 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De seeretaris, T. M. Schelling. De raad der gemeente Heemstede; beschikkende op een desbetreffend verzoek van de stichting Sport- veiden R.K.S.V.-H.B.C." in oprichting, gevestigd te Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 oktober 1956. BESLUIT: A. zich in principe bereid te verklaren, onder nader te stellen voorwaar- den, de betaling van rente en aflossing te garanderen van een door de stichting S"portvelden R.K.S.V. - H.B.C. te Heemstede, ten behoeve van de bouw en inrichting- van een tribune, kleedgelegenheid en club- huis, tevens sportzaal bij de sportvelden van de sportverenig"ing" H.B.C. aan de Cruquiusweg te Heemstede af te sluiten geldlening- groot maximaal /100.000, B. ten aanzien van het verzoek van voormelde Stichting om een jaarlijks subsidie m principe te besluiten dat niet aan deze Stichting subsidie zal worden verleend, doch dat telkenjare bij de behandeling der ge- meentebegroting, voor het eerst zo mogelijk bij die voor 1957 nader zal worden overwogen, of en tot welk bedrag een zodanig subsidie verleend zal worden aan de sportvereniging H.B.C., onder beding bl-i de beoordeling van de aanvraag zowel de financiële positie van de sportvereniging als die van de Stichting in aanmerking zal worden genomen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 oktober 1956. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 41