118 4e Afd. 25 oktober 1956. PARKEREN VAN AUTO'S OP DE OPENBARE WEG EN VERKEERSREGELING IN HET ALGEMEEN. Aan de Raad, In Uw vergadering van 26 januari 1956 deed de burgemeester de toe- zegging, dat een rapport aan U zou worden overgelegd betreffende het vraagstuk van het parkeren van auto's in de gemeente. Uit een door de politie gehouden controle is gebleken, dat gedurende de nacht der controle de hieronder aangegeven aantallen auto's op de open- bare wegen geparkeerd stonden: In het deel van de gemeente, oostelijk van de Heemsteedse Dreef tussen de Zandvaart tot de César Francklaan Oostelijk van de Heemsteedse Dreef van de César Francklaan tot de grens met de gemeente Haarlem Westelijk van de Heemsteedse Dreef, noordelijk van de Kerklaan tot de Blekersvaart en de Crayenestersingei Westelijk van de Crayenestersingel, noordelijk van de Koediefslaan tot de Leidsevaart Zuidelijk van de Kerklaan, westelijk van de Heemsteedse Dreef en de Valkenburgerlaan, tot de Zandvaart-van Merlenvaart (met inbegrip van de Provinciebuurt) Indische buurt en naaste omgeving Rivierenbuurt Totaal 231 Uit het vorenstaande biijkt dat de meeste auto's 's nachts langs de weg staan in het noordelijk deel van de gemeente. Op ,,Leeuw en Hooft" staan naar schatting geregeld ruim 40 auto's in de voor het merendeel vrij nauwe straten doch daar deze wegen geen doorgaand verkeer hebben levert dit geen gevaar op. In de laatste jaren hebben daar dan ook geen ongevallen plaats gevonden, veroorzaakt door stilstaande auto's. In het gebied ten westen van Crayenestersingel, noordelijk van de Koediefslaan, waar eveneens vrij veel auto's des nachts op de openbare weg plegen te staan, zijn meerdere garages en autoboxen aanwezig. Voor beide wijken zullen U in Uw vergadering van november a.s. wijzigingen van het uitbreidingsplan ter vaststelling worden aangeboden, ten einde de bouw van een aantal garageboxen op een inpandig terrein in elk van deze wijken mogelijk te maken. Zulks als uitvloeisel van de terzake in Uw vergadering van 26 januari 1956 aangenomen motie. A1 met al zijn wij, aan de hand van het aan ons overgelegde politie- rapport, tot de slotsom gekomen, dat het parkeren van auto's, gedurende de nacht op de wegen geen gevaar voor het openbaar verkeér oplevert. Toch zal, bij het in exploitatie brengen van bouwterreinen en bij de bouw van woningen, rekening moeten gehouden worden met de steeds toene- mende behoefte aan garageruimte. Wij verhelen ons overigens niet dat bepaalde autobezitters zich gedupeerd zouden gevoelen, wanneer' van overheidswege al te zeer zou worden geageerd tegen het parkeren ge- durende de nacht van auto's op de openbare weg. Immers zijn er onder hen, die op deze manier - al dan niet terecht menen voordeliger uit te zijn door de kosten' van staliing uit te sparen. Is het parkeren van auto's op de openbare wegen gedurende de nachte- lijke uren geen vraagstuk dat direct dringende zorgen baart en voorzie- 7": 36 43 24 47 25 31 15

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 43