118 25 oktober 1956. ning vraagt, het steeds toenemende motorische verkeer in de gemeente vereist de voortdurende aandacht van de verkeerspolitie en van ons col- lege. Het parkeren van auto's langs de Heemsteedse Dreef is in het ver- leden aanleiding geweest tot meerdere verkeersongevallen. Aanvankelijk werd volstaan met het afscheiden door middel van een witte streep van een rijwielpad langs beide zijden van de rijweg en met het doen van een verzoek aan de bewoners van de huizen langs de Heemsteedse Dreef om hun auto's op eigen terrein, dan wel in de zijstraten, te parkeren. Aan dit verzoek bleek niet voldoende voldaan te worden. Bij ons besluit van 26 oktober 1955 is daarom een wachtverbod voor beide zijden van de Heemsteedse Dreef, van het Wipperplein tot de Blau- we Brug, uitgevaardigd. Dit verbod werkt zeer gunstig. Sinds de inwer- kingtreding ervan werden geen klachten meer vernomen. Een aantal kruispunten in de gemeente, die gevaarlijk bleken, te weten de kruispunten Camplaan-Valkenburgerlaan, Heemsteedse Dreef-Camp- laan, Bronsteeweg-Lanckhorstlaan, Pieter de Hooghstraat-Paulus Potter- laan en Zandvoortselaan-Leidsevaartweg, werden als voorrangskruispunt aangewezen. Ook deze maatregelen werken bevredigend. Op verzoek van ons college is de verlichting van de Herenweg tussen de Zandvoortselaan en de KoedTefslaan afdoende verbeterd. De veiligheid van het verkeer bij het kruispunt Herenweg-Zandvoortselaan is daardoor zeer belangrijk gebaat. De verlichting en, ter bevordering van de zicht- baarheid, verplaatsing van een aantal verkeersborden in de gemeente, heeft kort geleden in een van de vergaderingen van ons college een punt van behandeling uitgemaakt. Wij vertrouwen dat de dienaangaande ge- nomen, misschien op dit ogenblik nog niet ter uitvoering gebrachte maat- regelen, in het komende winterseizoen hun doeltreffendheid zullen be- wijzen. De meeste aandacht vraagt evenwel het verkeer op de Binnenweg. Het toenemende verkeer over deze weg heeft in de loop der jaren steeds verder- gaande maatregelen nodig gemaakt. In 1939 werd een parkeerverbod voor langer dan 15 minuten vastgesteld voor het gedeelte van de Binnenweg tussen de Julianalaan en de IJzeren Brug, Met deze maatregel kon jarenlang volstaan worden. Na de oorlog, toen het motorische verkeer meer en meer toenam, werd het nodig om in 1951 een wachtverbod voor langer dan 15 minuten vast te stellen voor de westzijde van die weg, van de Zandvaartkade tot de Julianalaan en voor beide zijden, van de Julianalaan tot de Koediefslaan, alsmede een stopverbod voor de oostzijde, van de Zandvaartkade tot de Julianalaan. Nadat deze maatregelen enige jaren gewerkt hadden, bleek het in het begin van dit jaar nodig de maatregelen voor het verkeer over de Bin- nenweg, in dier voege uit te breiden, dat een wachtverbod voor langer dan 15 minuten moest worden vastgesteld voor de gehele westzijde van de Bin- nenweg en een stopverbod voor de gehele oostzijde. Tussen de bomen op het middentrottoir voor de z.g. winkelgalerij werd een parkeerplaats voor automobielen ingericht. Dat de verkeersdrukte op de Binnenweg, vooral op zaterdagmiddagen, de aandacht trekt bleek wel uit de vragen dienaangaande, die ook in de vergaderingen van Uw Raad gesteld zijn. De mogelijkheid welke uit Uw midden werd geopperd om langs de Binnenweg tussen de Julianalaan en de Spaamzichtlaan parkeerhavens in te richten, werd van onzentwege nader onder het oog gezien. Van verkeersdeskundige zijde werd tegen deze oplossing evenwel stelling genomen omdat het aantal parkeerhavens dat aangelegd zou kunnen worden, in verband met de daarvoor beschikbare ruimte, stpchts zeer beperkt is, zodat slechts een gering aantal auto's van deze vluchthävens gebruik zou kunnen maken. Bovendien zou het in- en uitrijden van deze havens gevaar voor het verkeer opleveren. Ook menen

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 44