2e ara. 25 oktober 1956 1 19 VERBOUWING JACOBASCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagrtekening van 29 september 1956 (ingekomen op 5 oktober 1956) een aanvrage ingediend om ten behoeve van de Jacobaschool, school voor ge- woon lager onderwijs voor jongens aan de Lanckhorstlaan 9, op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, de nodige gelden'uit de ge- meentekas te mogen ontvangen voor het bouwen van 2 lokalen op de zolder van dat schoolgebouw. Ook wordt verzocht gelden te willen toestaan voor het verbeteren van de trap welke toegang geeft tot de zolder, het aanbrengen van centrale verwarming en sanitaire installaties en de inrichting van die lokalen. Bovengenoemde verbouwing is noodzakelijk om, in verband met het raads- besluit van 30 augustus 1956, no. 87 tot aanstelling van boventallige onder- wijzers aan de openbare scholen, toepassing te kunnen geven aan het be- paalde in artikel 100 van de Lager-onderwijswet 1920 en tot benoeming van 2 boventallige leerkrachten te kunnen overgaan, waarvoor thans geen lesruimte beschikbaar is. Tevens is bij de aanvrage overgelegd de volgens artikel 73 van genoemde wet vereiste verklaring van storting van de waarborgsom, zodat de aan- vrage aan de gestelde wettelijke voorschriften voldoet. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit de in de aanhef bedoelde aanvrage in te willigen. Heemstede, 24 oktober 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvrage d.d. 29 se'ptember 1956 van het r.-k. (Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om beschikbaarstelling van de be- nodige gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het bouwen en inrichten van 2 lokalen op de zolder van de school voor gewoon lager onderwijs voor jongens aan de Lanckhorstlaan 9, de Jacoba- school, alsmede voor het verbeteren van de trap, welke toegang tot de zolder geeft en het aanbrengen van centrale verwarming en sanitaire installaties; overwegende, dat de aanvrage en de daarbij overgelegde verklaring inzake storting der waarborgsom aan de gestelde voorschriften voldoen; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; BESILUIT: de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 oktober 1956. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 47