105 25 oktober 1956. gemeente Haarlem naar behoefte verstrekt tegen vergoeding van een rente gelijk aan de rente, die door de Bank van Nederlandsche Gemeenten in rekening-courant wordt berekend, en op de wijze, nader door de Raad van Bestuur met de gemeente Haarlem te regelen. Artikel 12. De gemeente Haarlem stelt, tegen vergoeding van een nader overeen te komen jaarlijkse huursom, ten behoeve van de Volkskredietbank een gebouw ter beschikking. De zich bij de oprichting van de Volkskrediet- bank in het gebouw van de gemeentelijke bank van lening bevindende in- ventaris, in gebruik bij die bank, wordt in gebruik aan de Volkskrediet- bank afgestaan, doch blijft eigendom van de gemeente Haarlem. Artikel 13. a. De tot deze gemeenschappelijke regeling toegetreden gemeenten dra- gen jaarlijks gezamenlijk bij ten behoeve van de Volkskredietbank een bedrag van 15.000,of zoveel minder als nodig is tot dekking van het nadelig saldo, naar verhouding van het aantal inwoners van elke gemeente op 1 januari van het exploitatiejaar; b. het eventueel nadelig saldo boven het onder a genoemde bedrag van 15.000,komt ten laste van de deelnemende gemeenten naar ver- houding van het totale bedrag van de aan inwoners van elk vans die gemeenten verleende kredieten gedurende het desbetreffende exploita- tiejaar; c. de bijdragen der aangesloten gemeenten moeten voor wat betreft het aandeel in het sub a genoemde bedrag ad f 15.000,worden voldaan vôör of op de le juli van het jaar waarop de bijdragen betrekking heb- ben of, voor het geval dat Gedeputeerde Staten van Noordholland de begroting eerst na 1 juni hebben goedgekeurd, binnen één maand nadat de Raad van Bestuur de desbetreffende gemeenten van de goedkeuring in kennis heeft gesteld. Het eventueel daama nog te betalen aandeel in het nadelig saldo be- hoort te worden voldaan binnen één maand nadat de gemeenten van de Raad van Bestuur bericht hebben ontvangen, dat de balans en verlies- en winstrekening door Gedeputeerde Staten van Noordholland zijn vastge- steld; ingeval van een nadelig saldo kleiner dan /15.000,zal het aan- deel dienovereenkomstig worden verminderd en gedeeltelijke restitutie van de gestorte bijdrage plaats vinden binnen één maand nadat de gemeenten van de Raad van Bestuur bericht hebben ontvangen, dat de balans en verlies- en winstrekening door Gedeputeerde Staten van Noordholland zijn vastgesteld. Bij verzuim van tijdige voldoening is over de verschuldigde bijdrage rente verschuldigd voor iedere dag, welke de betrokken gemeente in ge- breke is, welke rente gelijk is aan de rente, die door de Bank van Neder- landsche Gemeenten in rekening-courant wordt berekend. d. voor het gevai in enig jaar tot verdeling van een bedrijfsoverschot kan worden overgegaan, zal de verdeling geschieden naar verhouding van de door elk der deelnemende gemeenten over het vorige jaar gestorte bijdragen ten behoeve van de Volkskredietbank. Artikel 14. Jaarlijks vöör 1 juli stelt de Raad van Bestuur een door de directeur opgemaakt verslag van de toestand en de exploitatie van de Volkskrediet- bank over het afgelopen jaar vast.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 6