105 25 oktober 1956. 4 verhouding- van de door elk van die gemeenten in totaal gestorte bijdra- gen ten behoeve van de Volkskredietbank. Artikel 20. Indien tengevolge van het beëindigen van de deelneming door één of meer gemeenten personeel moet worden ontslagen, zonder dat de gemeen- schappelijke regeling wordt opgeheven, komen de daaruit voortvloeiende kosten van wachtgeld voor een evenredig deel, op de voet van het be- paalde in artikel 19, ten laste van de niet meer deelnemende gemeenten. Artikel 21. Indien na het beëindigen van de deelneming door één of meer gemeen- ten de gemeenschappelijke regeling blijft bestendigd, zijn de uitgetreden gemeenten ter bestrijding van de kosten van liquidatie van de ten be- hoeve van ingezetenen van hun gemeenten verleende kredieten eenmaal verschuldigd de helft van de bijdrage, betaald in het jaar voorafgaande aan de uittreding, of zoveel meer als de schade bedraagt, voortvloeiende uit de te liquideren kredieten. Artikel 22. Wijziging in deze gemeenschappelijke regeling kan plaats hebben in- dien de gemeente Haarlem, tezamen met een aantal gemeenten, wier ge- zamenlijk aantal inwoners het gezamenlijk aantal inwoners dér overige tot de regeling toegetreden gemeenten, met uitzondering van dat der ge- meente Haarlem, overtreft, daartoe besluiten. Artikel 23. Toetreding door andere gemeenten kan slechts plaats hebben met in- gang van 1 januari en indien de Raad van Bestuur van mening is, dat door de toetreding geen belangrijke veranderingen in de inrichting en de administratie van de Volkskredietbank veroorzaakt worden. Voor deze toetreding kan met een besluit van het bestuur van de toegetreden ge- meente worden volstaan. De kosten van de bekendmaking komen ten laste van de toetredende gemeente. Artikel 24. Het bestuur der gemeente Haarlem wordt gemachtigd wijzigingen van ondergeschikt belang of van administratieve aard, welke de Kroon nodig mocht oordelen, in deze regeling aan te brengen. Artikel 25. Voor de uitvoering van artikel 8 der Wet gemeenschappelijke regelingen wordt voor deze gemeenschappelijke regeling aangewezen het gemeente- bestuur van Haarlem. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 oktober 1956. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 8