4e Ata. 25 oktober 1956 1 06 BIJDRAGE AAN DE NOORDHOLLANDSE VERENIGING TOX BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE. Aan de Raad, f De huisvestmg en de inrichting van het districts-consultatiebureau voor j i de bestrijding van de tuberculose te Haarlem aan de Gedempte Oude Gracht 41 beantwoordt reeds vele jaren niet meer aan de eisen, welke thans aan een zodanig bureau gesteld mogen worden. Het bestuur van de Noordhollandse Vereniging tot bestrijding van de tuberculose is daarom voornemens een nieuw districtsconsultatiebureau te stichten op een terrein gelegen aan de Orionweg te Haarlem, dat tot dat doel door de gemeente Haarlem ter beschikking is gesteld. De kosten daarvan worden geraamd op /289.700,— De minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft de daarvoor vereiste toestemming verleend en de minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft een rijksbijdrage in de stichtings- en inrichtingskosten in uitzicht gesteld. Het bestuur der vereniging heeft de gemeente Haarlem verzocht garant te zijn voor de richtige betaling van de rente en aflossing van de voor die bouw benodigde gelden en een bijdrage ineens beschikbaar te stellen van 0,25 per inwoner van die gemeente in het te verwachten tekort op de inrichting van het gebouw. Genoemd bestuur heeft de overige onder het district Haarlem van de tuberculosebestrijding ressorterende gemeenten gevraagd een bijdrage ineens van 0,25 per inwoner in het te verwachten tekort op de stichting en inrichting van het gebouw te verlenen. Aangezien bovengenoemde instelling het belang van de volksgezondheid dient en ook voor deze gemeente van groot nut is, zijn wij van oordeel, dat de gevraagde financiële medewerking behoort verleend te worden. De toekenning van de bijdrage zal een uitgaaf vorderen van maximaal 25600 maal 0,25 of 6400,doch o.i. beperkt moeten blijven tot een evenredig deel in bedoeld tekort. Onder mededeling dat de commissie voor de volksgezondheid zich met het vorenstaande kan verenigen, stellen wij U voor, daartoe te besluiten 1 door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit, Heemstede, 17 oktober 1956. l Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 9