130 2e Afd. 30 november 1956. ELFDE WIJZIGING VEKORDENING PKIJZEN GAS, DUINWATER EN ELEKTRICITEIT. Aan de Raad, Door de directeur der Gemeentewaterleidingen van Amsterdam is enige tijd geleden medegedeeld, dat met ingang van 1 januari 1957 een voorlopige prijs voor het door de gemeente Amsterdam aan onze gemeente te leveren duinwater in rekening zal worden gebracht van 12 respectievelijk 18 cent per m3. Het laatste bedrag is verschuldigd voor het aantal m3, dat per etmaai meer wordt verbruikt dan 130 van het gemiddelde etmaalverbruik van het voorafgaande kalenderjaar. Dit aantal m3 beloopt echter slechts een onbetekenend deel van de in totaal af te nemen hoeveelheid duinwater. In de begroting voor het duinwaterbedrijf voor 1956 werd rekening ge- houden met inkoopsprijzen van respectievelijk 7 en 10% cent. De ver- hoging vindt haar oorzaak in een stijging van de kostprijs voor de winning van het water door het in bedrijf stellen van de infiltratiewerken in de duinwaterwinplaats. Het zal Uw College zonder meer duidelijk zijn, dat, wanneer een ver- hoging der tarieven voor duinwater achterwege zou worden gelaten, de voor 1956 geraamde bescheiden winst van dit bedrijf van f 14.178,voor het komende iaar zou omslaan in een niet onaanzienlijk nadelig saldo. Waar het zich laat aanzien, dat de gemeentebegroting voor het komende jaar wederom slechts sluitend gemaakt zal kunnen worden door een be- langrijk bedrag aan de reserve te onttrekken, achten wij het noodzakelijk, dat de financiële uitkomsten der bedrijven ten naaste bij gelijk blijven aan die van het thans lopende jaar. Dit brengt met zich mede, dat wij ons, ter bereiking van dit doel, genoodzaakt zien U voor te stellen de prijs van het water te verhogen en wel in dier voege, dat deze voor wat betreft het water, dat geacht kan worden voor huishoudelijk verbruik te zijn gebezigd, wordt gebracht van 15 op 20 cent per m3 en voor het overige verbruik van 32 op 42 cent per m3. Wanneer Uw College zich met dit voorstel kan verenigen, stellen wij U voor over te gaan tot vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit. Heemstede, november 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: A. de verordening regelende de prijzen van gas, duinwater en elektriciteit en meterhuren in de gemeente, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 juni 1950, no. 52, laatstelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 31 januari 1956 no. 11 te wijzigen als volgt: In artikel 3 wordt in plaats van ,,32 cent" gelezen „42 cent" en in plaats van ,,15 cent" ,,20 cent"; B. te bepalen dat dit besluit in werking treedt voor het verbruik na de eerste meteropname in 1957. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 november 1956. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 19