137 2e Afd. 30 november 1956. VOORSCHOT VERGOEDINGEN, BEDOELD IN ARTIKEL 73 DER KLEUTERONDERWIJSWET. Aan de Raad, Hierbij delen wij U mede, dat de gemeente ingevolge het bepaalde in artikel 73 der Kleuteronderwijswet jaarlijks aan de besturen der bijzondere kleuterscholen de volgende kosten dier scholen vergoedt: a. van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhouden van school- gebouwen en b. van onderhoud van schoolmeubelen, ontwikkelingsmateriaal hulpmid- delen en schoolbehoeften, alsmede de aanschaffing hiervan, voor zover deze strekt ter vervanging van ontwikkelingsmateriaal en hulpmidde- elh welke tengevolge van langdurig gebruik niet meer kunnen worden gebruikt, of tot aanvulling van de voorraad van schoolbehoeften in verband met de vermindering door gebruik. De aan de bijzondere kleuterscholen uit te keren bedragen worden door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vastgesteld. Ter bestrijding van de kosten van onderhoud, verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebouw wordt een bedrag per lo'kaal vergoed terwijl als vergoeding van de kosten van het onderhoud van schoolmeu- belen, ontwikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en schoolbehoeften een be- drag per kleuter wordt uitgekeerd. Deze bedragen zijn voor het jaar 1956 bepaald op 725 per lokaal en op f 8,50 per kleuter. Voor de bepaling van het gemiddeld aantal kleuters over 1956 wordt uitgegaan van de toestand op de uitsluitend voor dit iaar geldende tel- datum 1 februari 1956. Indien een school de beschikking heeft over een speel- of speel-werk- lokaal met een vloeroppervlakte van meer dan 70 m1, dan wordt dit lokaal voor de bepaling van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende lokalen gelijkgesteld met anderhalf leslokaal. Door de besturen der in onze gemeente gevestigde kleuterscholen is verzocht een voorschot op de eerdervermelde vergoedingen over het iaar 1956 te mogen ontvangen. In dit verband wordt Uw aandacht er op gevestigd, dat de kosten van deze door de gemeente aan de bijzondere kleuterscholen te verlenen ver- goedingen jaarlijks door het Rijk aan de gemeente worden vergoed. Wij stellen U voor de verzoeken van de schoolbesturen in te willigen waartoe wij U bijgevoegd ontwerp-besluit ter bekrachtiging aanbieden. Heemstede, 14 november 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 33