139 2e Afd. 30 november 1956. UITBREIBING RIJWIELSTALLING NIC. BEETSSCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 6 november 1956 een aanvrage ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het uitbreiden van de rijwiel- stalling van de Nicolaas Beetsschool. De bestaande rijwielstalling biedt ruimte voor 10 rijwielen voor het personeel en voor 40 rijwielen voor de leerlingen. De school telt thans 258 leerlingen, waarvan er 35 niet in deze gemeen- te wonen; aangenomen mag worden, dat deze leerlingen per rijwiel de school bezoeken. In de rijwielstalling is slechts plaats voor enkele rijwielen van de in deze gemeente wonende leerlingen. Ook de leerlingen van de Gerrit Barger-Ulo-school, die gymnastiekon- derwijs in de Nicolaas Beetsschool ontvangen, moeten gebruik kunnen maken van de rijwielstalling van laatstgenoemde school. Een oplossing kan gevonden worden door de bestaande rijwielstalling uit te breiden. De vereiste verklaring voor storting van de waarborgsom is overgelegd. De aanvrage voldoet aan de gestelde voorschriften, terwijl met inwilli- ging de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden. Wij stellen U voor de aanvrage in te willigen door vaststelling van bij- gevoegd ontwerp-besluit. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvrage d.d. 6 november 1956 van het bestuur der Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, te Heemstede, om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het uit- breiden van de rijwielstalling van de Nicolaas Beetsschool aan de Bos- boom Toussaintlaan; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften van die wet; Heemstede, 21 november 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 november 1956. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 37