142 2e Afd. 30 november 1956. VERBOUWING ST. ALOYSIUSSCHOOL V.G.L.O.-AFDELING Aan de Raad, Het r.k. kerkbestuur van de parochie van O.L. Vr. Hemelvaart, alhier, heeft onder dagtekening van 12 november 1956 een aanvrage ingediend om, ten behoeve van de St. Aloysiusschool aan de Molenwerfslaan 7, op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden' uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het bouwen van een klasse- lokaal op de zolder (handenarbeidafdeling v.g.l.o.) van het schoolgebouw. Ook wordt verzocht gelden te willen toestaan voor het aanbrengen van centrale verwarming, sanitaire installaties, vloerbedekking en de inrich- ting van dat lokaal. Bovengenoemde verbouwing is noodzakelijk omdat het aantal leerlingen van de v.g.l.o.-afdeling is toegenomen. Omdat de ruimte daarvoor beschik- baar was zijn deze leerlingen gehuisvest in 2 lokalen van de school voor gewoon lager onderwijs. Om, in verband met het raadsbesluit van 30 augustus 1956, no. 87 tot aanstelling van boventallige onderwijzers aan de openbare scholen, toe- passing te kunnen geven aan het bepaalde in artikel 100 van bovenge- noemde wet en tot benoeming van een boventallige leerkracht te kunnen overgaan, is het nodig, dat laatstgenoemde school weder over één van haar lokalen de beschikking krijgt. Daardoor is er een klasselokaal nodig voor de v.g.l.o.-afdeling. Bij de aanvrage is overgelegd de volgens artikel 73 van genoemde wet vereiste verklaring van storting van de waarborgsom, zodat de aanvrage aan de gestelde wettelijke voorschriften voldoet. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit de in de aanhef bedoelde aanvrage in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvrage d.d. 12 november 1956 van het r.k. kerkbestuur van de parochie van O.L. Vr. Hemelvaart, alhier, om beschikbaarstelling van de benodigde gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het bouwen en inrichten van een lokaal op de zolder van de St. Aloy- siusschool aan de Molenwerfslaan 7 ten behoeve van de v.g.l.o.-afdeling van die school; overwegende, dat de aanvrage en de daarbij overgelegde verklaring in- zake storting der waarborgsom aan de gestelde voorschriften voldoen; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en' op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; Heemstede, 21 november 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Sthelling. BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 30 november 1956. ie voorzitter, De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 43