144 30 november 1956. stemming bereikt over een koopprijs van f 35.500,vrij op naam. Voor de huidige bewoonster, die haar woning zal moeten verlaten, komt inmid- dels een andere, passende behuizing beschikbaar. Resumerende zijn wij van mening, dat op de gestelde voorwaarden tot aankoop kan worden overgegaan omdat a. het terrein geheel omsloten is door gemeentegrond en de ten uitvoer legging van het uitbreidingsplan ,,Het Oude Slot" hierdoor zal worden bevorderd; b. de beide gedeelten van de Ir. Lelylaan met elkander verbonden kunnen worden; c. spoedig een commandopost voor de B.B. kan worden ingericht; d. een woning voor een politie-beambte in dit deel van de gemeente be- schikbaar komt; e. verder verval van het rechter bouwhuis, dat historische waarde heeft, op economisch verantwoorde wijze kan worden voorkomen; f. door de aankoop van dit terrein de mogelijkheid ontstaat om op het terrein op de hoek van de Bankastraat en de Slotlaan, nog enkele woningen te projecteren. Nader zal worden overwogen of een gedeelte van het gebouw zal kunnen dienen als onderkomen voor plaatselijke jeugdorganisaties. Wij geven U derhalve in overweging tot aankoop van de hofstede met aanhorigheden te besluiten. Indien U zich daarmede kunt verenigen, ware ons gelijkertijd een kre- diet, groot f 1850,te verlenen om enkele zeer dringende voorzieningen aan het z.g. rechter bouwhuis te doen treffen, ten einde verder verval van dat gebouw te voorkomen. Een ontwerp-besluit gaat ter vaststelling hierbij. Heemstede, 21 november 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Sfchelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 48