4e Afd. 30 november 1956. 147 A.YNKOOl* PERCEEL LUCAS VAN LEIJDENLAAN 12. Aan de Raad, De tragische gebeurtenissen in Hongarije hebben in ons land velerlei initiatieven doen ontstaan tot hulpverlening. De regering heeft zich bereid verklaard een aantal vluchtelingen uit dit zwaar getroffen land in Nederland gastvrijheid te verlenen. In aan- sluiting aan het vele, dat van particuliere en overheidszijde op dit gebied reeds ter hand genomen wordt, heeft ons college gemeend ook in onze ge- meente woonruimte voor het opnemen van een tweetal gezinnen ter be- schikking te moeten stellen. Tengevolge van de grote woningnood is het echter niet mogelijk zonder onze eigen woningzoekenden te zeer te duperen een voor dit doel geschik- te woning aan te wijzen, zodat naar een andere oplossing moest worden uitgezien. Onverwachts doet zich de gelegenheid voor het perceel Lucas van Leij- denlaan 12 voor de gemeente aan te kopen van de heer D. M. E. Knibbe te Haarlemmermeer. Dit perceel verkeert in een behoorlijke staat van on- derhoud en is onmiddellijk na aankoop ter beschikking van de gemeente. Om dit perceel geschikt te maken voor bewoning door twee gezinnen zal met een geringe voorziening kunnen worden volstaan. Voor het treffen hiervan zal een bedrag van ongeveer f 1000,nodig zijn. Waar mede de door de eigenaar gevraagde koopprijs van f 23.500,ons niet onbillijk voorkomt, stellen wij U voor ons tot meergenoemde aankoop te machtigen en ons voor het treffen van de noodzakelijke voorzieningen een bedrag van f 1000,— ter beschikking te stellen. Een ontwerp-besluit gaat ter vaststelling hierbij. Heemstede, 23 november 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 59