T///r^- ji 4e Afd. 13 december 1956. 54 13 december 1956. VOEREN VAN EEN RECHTSGEDING. Aan de Raad, Door de eigenaar van perceel Herfstlaan no. 6 is tegen de bewoners daarvan een actie tot ontruiming ingesteld. Aangezien deze bewoners op grond van ons besluit tot vordering d.d. 25 april 1956 in dat perceel gehuisvest zijn, richt de ingestelde rechtsvordering zich in wezen tegen dat besluit van ons college. De gemeente is niet in rechte opgeroepen zodat deze aangelegenheid geheel buiten ons om zou kunnen worden afgewikkeld. Uiteraard moet het onjuist worden geacht dat het gemeentelijk huisvestingsbeleid wordt doorkruist op een wijze als in deze procedure wordt beoogd, zonder dat wij in de gelegenheid zijn geweest ons standpunt ten deze aan de rechter te hebben kunnen ulteenzetten. De enige mogelijkheid dat de gemeente in deze procedure medespreekt, is dat zij vordert zich aan de zijde van de gedaagden te mogen voegen, ingevolge het bepaalde bij artikel 285 Wetboek Burgerlijke Rechtsvorde- ring, krachtens welk artikel een ieder die een belang heeft in een rechts- geding, kan vorderen zich daarin te mogen voegen. Zoals reeds is aangegeven heeft de gemeente er groot belang bij dat het beleid van ons college ten aanzien van de woonruimteverdeling niet buiten ons om wordt doorkruist door rechterlijke instanties. In verband hiermede stellen wij U, in overeenstemming met het advies van onze rechtskundige, voor, door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp- besluit, tot het instellen van een vordering tot voeging in de aanhanglge procedure tussen de eigenaar en de bewoners van perceel Herfstlaan no. 6. Heemstede, 5 december 1956. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. S'chelling. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 5 december 1956, met het advies van de rechtskundige der gemeente; Gelet op artikel 177 der gemeentewet; BESLUIT: tot het instellen van een vordering tot voeging van de gemeente in de aanhangige procedure tussen de eigenaar en de bewoners van perceel Herfstlaan no. 6. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 13 december 1956. De secretaris, De voorzitter, JJe voaczitte

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 11