157 2e Afd. 13 december 1956. BOUW VAN 48 WONINGEN TEN WESTEN VAN DE GLIPPERWEG. Aan de Raad, In onze nota van 14 november j.l. (raadsstuk no. 145) deelden wij U mede dat plannen voor de bouw van 48 woningen op het terrein gelegen westelijk van de Glipperweg, tegen „Meer en Berg", werden voorbereid. Bij Uw beslult van 25 oktober 1956, no. 110, werd voor het bouwrijp maken van dit terrein een krediet beschikbaar gesteld. Het bouwplan, dat in onze opdracht door de architect B. J. J. M. Stevens werd ontworpen voor 48 weekhuurwoningen, verdeeld over 6 blokken van 8 woningen, uit te voeren in strokenbouw, is door de welstandscommissie in haar vergadering van 17 november j.l. gunstig beoordeeld en maakt deel uit van het uitbreidingsplan Glip I westzijde. De woningen zijn van het zgn. „smalle type", met een gevelbreedte van 4,89 m. Deze smalle frontbreedte is voor strokenbouw zeker verantwoord, terwijl het bouwterrein op deze wijze zo economisch mogelijk wordt benut. De woningen, welke alle van éénzelfde type zijn, hebben een classifica- tie-inhoud van 289 m3. De bouwkosten inhoud bedraagt 307 m3. Zij bestaan uit een woonkamer, groot 19,6 m2, een ruime keuken, een gang met W.C., 3 slaapkamers met 6 slaapplaatsen, een douchecel met vaste wastafel, een bergschuur en een bergvliering, welke toegankelijk is via een vlisotrap. Bovendien is de woning voorzien van een verdiepte kelderkast, terwijl in de keuken een extra lavet voor wasdoeleinden e.d. is aangebracht. Alhoe- wel de woningen in strokenbouw worden uitgevoerd krijgen de bewoners toch de beschikking over een eigen klein tuintje en wel de grondstrook naast de schuurtjes tussen de oostgevel en de toegangsstraatjes. Voorts is aan de westgevel voor de tuindeuren van de woonkamer een terras ge- projecteerd van 2.75 x 1.80 m. Wij stellen U voor voor deze woningen een jaarlijkse bijdrage uit 's rijks kas te vragen op grond van de Bijdrageregeling woningwetbouw 1950. De stichtingskosten worden geraamd als volgt Grondkosten 128.927,76 Bouwkosten 779.462, Aan de hand van deze kosten kan de huurprijs voorlopig berekend wor- den op 14,per week. Een specificatie van de stichtingskosten alsmede een berekening van de huur blijkt uit een nadere toelichting. Met betrekking tot de grondkosten wordt opgemerkt dat deze niet per m2 zijn berekend zoals tot dusverre geschiedde maar dat deze zijn uit- gedrukt per woning, zoals ook elders meer en meer gebruikelijk wordt. De reden hiervan is, dat de hoeveelheid grond per woning aanzienlijk kan uiteenlopen, zonder dat de waarde van de woning daar wezenlijk door wordt beïnvloed. De grondkosten worden nu over de verschillende soorten van woningen, die ten westen van de Glipperweg gebouwd zullen worden, verdeeld met inachtneming van bepaalde waarderingscijfers, die afhankelijk van de ligging, de frontbreedte (en voor de etage- en winkelwoningen van het aantal woonlagen) worden gegeven. De grondkosten bestaan uit de aankoopkosten, de kosten van wegen- aanleg en terreinophoging alsmede uit de kosten van aanleg van de open- bare plantsoenen. De onderhoudskosten van de plantsoenen in dit complex strokenbouwwoningen komen voor rekening van de gemeente, gelijk ook het geval is bij de gemeentewoningen in de componistenbuurt.

Raadsnotulen Heemstede | 1956 | | pagina 17