U. FEB. ÎS57 Zane miîüster van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft de hierbe- doelde vergoeding nog niet vastgesteld. De raming is gebaseerd op de in de memorie van toelichting op de ontwerp-Kleuteronderwflswet genoemde bedragen respectievelijk voor gebouwen gesticht t/m 1940 300,— per lokaa^ gebouwen gesticht van 1946 t/m 1953 950,- per lokaal en ge- hnnwpn eesticht n3. 1953 1150, per lok3.8,l. Het systeem van de Kleuteronderwijswet is, dat de aan de besturen van biizondere kleuterscholen toekomende rijksvergoedingen, met uitzonde- ring van die voor de salarissen, aan de gemeente worden uitgekeerd, waar- na doorbetaling aan de bijzondere schoolbesturen plaats vmdt. MIDDELBAAK- EN VOORBEREIDEND HOGER ONDERWIJS. Met betrekking tot de wettelijke bijdragen door Heemstede te betalen aan andere gemeenten voor de kosten van het middelbaar/voorbereidend hoger onderwijs is bij de raming uitgegaan van het door de Mmister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vastgestelde bedrag voor een h b.s voor het vijfjarig tijdvak 1957 tot en met 1961 en een gefixeerd gemiddeld schoolgeld van 10,— per leerling, terwijl voor de ovenge onderwijsmstel- lingen de bedragen zijn geraamd naar evenredigheid van het bedrag van ^De'krachtens het raadsbesluit van 1 juli 1954 no. 4/63 aan Haarlem ver- schuldigde bijdragen zijn eveneens berekend naar de laatst bekende ge- gevens van de kosten van de middelbare scholen en het gymnasium. Bij deze berekening is niet alleen rekening gehouden met een toeneming van het aantal leerlingen, doch ook met een belangnjke stijging van de kosten per leerling en per school. BEDRIJVEN. De winsten van het gasbedrijf en het elektriciteitsbedrijf zijn in totaal op hetzelfde bedrag geraamd als vorig jaar. Met betrekking tot de tarieven voor het dumwater stellen wij ons voor het tot verhoging daarvan strekkend voorstel, hetwelk in Uw vergadermg van 30 november j.l. werd aangehouden, bij de behandeling der begrotmgen weder nan U voor te leggen. Bij het opmaken dezer begrotmg was met een aanvaarding van ons bovengenoemd voorstel reeds rekenmg gehouden. In de ontwerp-begrotingen der eerstgenoemde bedrijven is een ontvangst- post opgenomen wcgens te verwachten inkomsten als gevolg van een verhoging der tarieven, Tot goed begrip hiervan moge dienen, dat de onderhandehngen met de gemeente Haarlem over een wijziging der met die gemeente gesloten contracten tot levering van gas en elektriciteit aan Heemstede thans m een gevorderd, zij het tot onze spijt nog niet beslissend, stadium zijn ge- komen. Het zal uiteraard van het resultaat dier onderhandehngen at- hangen of tot een wijziging der tarieven voor de verbruikers zal kunnen of moeten worden overgegaan ten einde de situatie, zoals deze m de laatste jaren was, te kunnen handhaven, hetgeen wij in verband met het totale begrotingsbeeld een gebiedende eis achten. Wij hopen, dat de onderhandelingen nog vôôr de behandelmg der begro- tingen in Uw College tot een resultaat zullen hebben geleid, zodat wij in staat. zijn U tijdig de nodige voorstellen te doen tot herzienmg der tarieven. In afwachting daarvan hebben wij gemeend bovengenoemde stelposten te moeten opnemen. K APIT A ALSIN VESTERIN GEN. Overeenkomstig het reeds jaren bestaande gebruik zijn in de begro-

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 5