U.FEB.Î3S7 tingen geen kredieten geraamd, waaromtrent door Uw College nog geen uitspraak is gedaan. Wel is onder volgno. 7$4 van de kapitaaldienst reeds een bedrag van 3200,geraamd voor het aanbrengen van een licht- kozijn in een lokaal aan de noordzijde van de Voorwegschool, doch ook voor ueze voorziening zal U nog een nader voorstel bereiken Vo°r de normale uitbreidingen zijn in de begrotingen der bedriiven wegens kapitaalverstrekking geraamd: Gasbedrijf f 123.IOO,— Duinwaterbedrijf f 47.500 Elektriciteitsbedrijf f 14ö'ooO Voor een nadere specificatie en toelichting van bovengenoemde bedragen moge worden verwezen naar de bij de begrotingen overgelegde en voor U mzage liggende staten, vermeldende de kosten van aanleg en uit- breidmg. Ais buitengewone werken, welke mogelijk in het begrotingsjaar voor uitvoenng in aanmerking zouden kunnen komen willen wij nog noemen de vemieuwing van het transformatorstation aan de Valkenburgerlaan en de verbouwing van het magazijn der bedrijven. In de begroting van het bedrijf voor Openbare Werken is onder volgno 38 een bedrag opgenomen van 36.000,— voor aanschaffing van een nieu- we roltrommel-vuilnisauto. Voorts is onder volgno. 50 een bedrag ge- raamd van 7000,— voor het aanschaffen van een hefbrug ten behoeve van het onderhoud en het doorsmeren van het tractiematerieel welke uitgave eventueel kan worden bestreden uit het reservefonds onderhoud tractie. Tenslotte zijn in de kapitaaldienst der gemeente-begroting memorie- posten opgenomen voor: 1. Mechanisatie van het bevolkingsregister. 2. Uitbreiding van het Raadhuis. 3. Aanschaffing van een nieuw motorrijwiel voor de politie. 4. Eouw van een politiebureau. 5. Uitbreiding brandweergarage met instructielokaal en B.B commando- kelder. 6. Aanleg van nieuwe zwemvijvers. 7. Verbetering van de Zandvoortselaan. 8. Verbetering gedeelten Valkenburgerlaan en Glipperweg en rondweg om de Glip. 0 9. Wegenaanleg ten westen van de Herenweg. 10. Bouw van een dienstwoning bij de kwekerij. 11. Bouw van twee dienstwoningen bij de gemeentereiniging. Voor wat betreft de onder 5 genoemde B.B. commandokelder werd in- middels door Uw besluit van 30 november j.l., no. 144 de mogelijkheid ge- schapen deze onder te brengen in de op grond van dat besluit aan te kopen hofstede ,,Het Oude Slot". Uit de vermelding van bovengenoemde objecten mag vanzelfsprekend met worden geconcludeerd, dat in het komende jaar de uitvoering daar- van reeds ter hand zal worden genomen. Het zal trouwens moeten worden afgewacht of niet binnenkort op zichzelf wenselijke kapitaalsinvesterin- gen zuilen moeten worden afgeremd op grond van de financieringsmoei- lijkheden waarvoor de gemeenten zich thans geplaatst zien. Door de van hogerhand voorgeschreven maximum-percentages voor geldleningen met langere looptijd is voor de gemeenten thans de toegang tot de kapitaal- markt praktisch afgesloten. Ook de voorziening met kasgeld levert steeds

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 6