37 2e Afd. 25 april 1957. KASGELDLENING 1957. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 30 november 1956, no. 133, werd besloten in de loop van het jaar 1957 ten laste van de gemeente promessen of andere schuld- brieven uit te geven ten laste van de dienst 1957 ter voorziening in de behoefte aan kasgeld en wel tot een bedrag van maximaal twee miljoen gulden. Door de onmogelijkheid leningen met lange looptijd af te sluiten is dit maximum thans bijna bereikt. In de komende maanden zullen, met name voor de woningbouw en voor het bouwrijp maken van terreinen nog aanzienlijke bedragen moeten wor- den uitgegeven. In dit verband kunnen wij U nog mededelen, dat met de bouw van 48 woningen ten westen van de Glip, waartoe in Uw vergade- ring van 13 december 1956 werd besloten, binnenkort een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Deze werken zullen noodgedwongen met kas- geld moeten worden gefinancierd. Uiteraard zijn wij diligent op het punt van mogelijke consolidering van de vlottende schuld der gemeente en zullen wij elke schaarse gelegenheid daartoe aangrijpen. Op grond van de door ons aan de hand van zo nauwkeurig mogelijke becijferingen verwachte stijging van de kasgeldschuld der gemeente in de komende maanden achten wij het noodzakelijk het eerder genoemde maximum van twee miljoen gulden te verhogen tot vier miljoen gulden. Indien Uw College zich hiermede kan verenigen, stellen wij U voor nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 17 april 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 april 1957 BESDUIT: tot wijziging van zijn besluit van 30 november 1956, no. 133, in die zin, dat voor „twee miljoen gulden" wordt gelezen ,,vier miljoen gulden". Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 april 1957. De secretaris. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 5