93 2e Afd. 29 augustus 1957. NIEUWE TAAL- EN KEKEXMETHODE JACOBASCHOOL. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de onder dagtekening van 24 juli 1957 ingekomen aanvrage van het r.-k. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om beschikbaar- stelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aanschaffen van een nieuwe taal- en rekenmethode ten behoeve van de Jacobaschool; overwegende, dat genoemde aanvrage is ingediend om over te kunnen gaan tot vernieuwing van de thans in gebruik zijnde verouderde taal- en rekenmethode; dat de aanwezige rekenmetiiode inderdaad als zeer verouderd moet worden beschouwd en niet meer voldoet aan de voor het geven van be- hoorlijk onderwijs te stellen eisen; dat met inwilliging van dit gedeelte van de aanvrage de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden over- schreden; overwegende voorts, dat voor wat betreft de aanvrage voor het aan- schaffen van een nieuwe taalmethode moet worden gesteid, dat de thans ren- rUik Z'-'nde methode nog niet is verouderd, doch begint te veroude- dat in verband hiermede bij inwiliiging van de aanvrage voor aan- schaffing van een nieuwe taalmethode voor alle klassen van de Jacoba- school de normale eisen, aan het geven van iager onderwijs te steilen zullen worden overschreden; dat het derhalve wenselijk wordt geacht de inwilliging van genoemde aanvrage voor aanschaffing van een nieuwe taalmethode te beperken tot de le en 2e klassen van de Jacobaschool; voldoeC68'011'36 tensIotte' dat de aanvrage aan de gestelde voorschriften gelet op de bepalingen van de Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- rmgsvoorschriften van die wet; BESLUIT: a. in te willigen de eerdervermelde aanvrage voor het aanschaffen van een meuwe rekenmethode ten behoeve van de Jacobaschool; b. de gevraagde medewerking voor de aanschaffing van een nieuwe taal- methode te verlenen voor wat betreft het aanschaffen van deze nieuwe methode voor de le en 2e klassen van de onder a genomde school; c. op grond van bovenvermelde overwegingen afwijzend te beschikken op de aanvrage om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaf- van Teen meuwe taalmethode voor het 3e tot en met het 6e leeriaar van de Jacobaschool. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 augustus 1957. De secretaris, De VOOrzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 19