86 4e afd. 29 augustus 1957. STREEKPLAN ZUID-KEXNEMEKLAND. Aan de Raad, Bij besluit van de Provineiale Staten der provincie Noordhoiland d.d. 1 juïi 1957, no. III is vastgesteld het streekplan voor Zuid-Kennemerland. Ingevolge Uw besluit van 13 december 1956, no. 153, hebben wij tegen het, bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, d.d. 19 septem- ber 1956, no. 219 in ontwerp vastgesteld streekplan, schriftelijk bezwaren mgebracht. Deze bezwaren betroffen: a. het tracé van de ontworpen westelijke noord-zuidweg, langs de spoor- baan Haarlem-Leiden; b. de baan voor recreatie-verkeer door ,,Meer en Berg"; c. de bestemming voor agrarisch bedrijf ten zuiden van de Rivieren- buurt; d. de bestemming voor natuur- en recreatieruimte bezuiden de Van Merlenvaart; e. het ontbreken van een provinciale schadevergoedingsverordening. Aan het sub a bedoelde bezwaar is niet tegemoet gekomen om de redenen die door Gedeputeerde Staten op blz. 248/249 van bijlage D van hun brief, waarbij het ontwerp ter vaststelling aan de Provinciale Staten werd aangeboden, zijn uiteengezet. Wij menen U in overweging te moeten geven van het indienen van ver- dere bezwaren op dit punt tegen het vastgestelde streekplan, af te zien. Aan het sub b bedoelde bezwaar is in zover tegemoet gekomen, dat het trace van deze baan voor recreatie-verkeer zal lopen over de bestaande Sparrenlaan în „Groenendaal" en vandaar over 400 meter lengte de ooste- lijke zijde van de Herenweg zal volgen. Hoewel wij van oordeel zijn, dat er de voorkeur aan gegeven dient te worden, dat deze weg van de Manpadslaan tot de Sparrenlaan gevoerd wordt over de rijwiel- en voetpaden langs de Herenweg menen wij, dat het mdienen van bezwaren tegen dit punt van ondergeschikt belang achterwege kan blijven, nu aan onze bedenking tegen het doorsnijden van Meer en Berg" gehoor is gegeven. In het sub c aangegeven bezwaar is voorzien, doordat enige zuidwaartse afronding van de Rivierenbuurt reeds is ontworpen, terwijl bij detaillering Iulste zuidgrens der bebouwing kan worden bepaald. Van het indienen van bezwaren op dit stuk van het streekplan kan dus worden afgezien. len aanzien van het sub d aangevoerde bezwaar schreven Gedeputeerde Staten aan de Provinciale Staten: 1. dat bij algehele bebouwing van deze grond de brede oost-west ge- nchte, dwars door de gehele streek lopende groene gordel, onderbroken zou worden door een smalle strook bebouwing tussen Glipperweg en Rmgvaart, waardoor de buurtschap de Glip als een lange smalle uit- loper, vrijwel geheel zou worden vastgebouwd aan Heemstede; 2. dat deze toestand niet aanvaardbaar is; 3. dat, hoewel in deze omgeving nog vrij veel natuurruimte aanwezig is naarmate de bevolking in de streek zal toenemen, onvoldoende ruimtê beschikbaar zal zijn voor actieve recreatie, zodat daarvoor dus nieuw terrem nodig zal zijn; 4. dat de onderhavige gronden, die aansluiten bij het sportcomplex ten noorden van de Van Merlenvaart, de enige zijn, die zich daarvoor van-

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 1