99 2e Afd. 26 september 1957. naaimachines en BANDKECORDEK GERRIT BARGER U.L.O.- SCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur der Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 20 juli 1957, een aanvrage ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van enige hulp- middelen bij het onderwijs voor de Gerrit Barger U.L.O.-school aan de Koediefslaan 73, zoals omschreven is in bijgevoegd ontwerp-besluit. Voor het verwezenlijken van deze aanschaffingen doet het bestuur een beroep op de toepassing van de artikelen 72 en volgende der genoemde wet. De gevraagde aanschaffingen zijn naar ons oordeel wel verantwoord te achten. Aangezien voorts de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen bij de inwilliging der aanvrage niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit vermelde aanvrage in te willigen. Heemstede, 18 september 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 18 september 1957; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; BESLUIT: aan het bestuur der Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, ingevolge zijn aanvrage van 20 juli 1957 met betrekking tot zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Koediefslaan 73, de Gerrit Barger U.L.O.-school, medewerking te verlenen tot het aanschaffen van; a. twee naaimachines, waarvan één ter vervanging van een oude niet versleten maar minder bruikbare machine en één wegens toeneming van het aantal leerlingen en b. een bandrecorder als modern hulpmiddel bij het onderwijs. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 september 1957. De secretaris, De voorzitlgr,

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 5