m mmm 5e Afd. 31 oktober 1957. 124 SUBSIDIEREGELING GEZINSVEKZORGING EN GEZINSHULP. Aan de Raad, Door de Stichting Katholieke Gezinszorg en Gezinshulp in de gemeente Heemstede is onze medewerking gevraagd om in het werk der gezinszorg en -hulp subsidie te verlenen overeenkomstig het bepaalde in de beschik- king van de Minister van Maatschappelijk Werk d.d. 31 maart 1955, de zg. Subsidieregeling Gezinsverzorging en Gezinshulp 1955". Onze medewerking is hierbij nodig, omdat aan instellingen van kerke- lijk en/of particulier initiatief, welke het verlenen van gezinsverzorging of van gezinsverzorging en gezinshulp ten doel hebben, slechts van rijks- wege subsidie verleend wordt indien de betreffende gemeente dezelfde per- centages dan wel, indien daarvoor bijzondere aanleiding bestaat, hogere percentags dan het rijk bijdraagt. Tot nu toe worden gelijksoortige werkzaamheden verricht door de ge- meente in samenwerking met de kerkelijke armbesturen, diaconieën en andere instellingen en worden de kosten daarvan verantwoord op hoofd- stuk IX van de gemeentebegroting onder: Kosten huisverzorging. Door de gezinszorg en -hulp uit de sfeer van armenzorg te halen, zullen ook beter gesitueerde gezinnen in geval van nood hiervan gebruik kunnen maken tegen betaling van een retributie, welke bij schaal dient te wor- den vastgesteld en die rekening houdt met de financiële draagkracht van het betrokken gezin. De beide r.-k. Armbesturen hebben zich bereid verklaard om aan de Stichting Katholieke Gezinszorg en Gezinshulp een jaarlijkse bijdrage van 1500,per parochie te verlenen, welk bedrag meer is dan gemid- deld jaarlijks in de kosten der huisverzorging werd bijgedragen. Ten einde het werk van de gezinsverzorging en -hulp in het algemeen te bevorderen, achten wij het gewenst de rijksregeling in onze gemeente van toepassing te verklaren, waardoor niet alleen de Stichting Katholieke Gezinszorg en Gezinshulp, doch ook andere instellingen, die daarop vol- gens de regeling aanspraak kunnen maken, voor subsidie in aanmerking kunnen komen. Hoewel de officiële regeling voor U bij de stukken ter inzage îs gelegd, laten wij hieronder enige bepalingen uit de regeling volgen om U enig inzicht in de materie te verschaffen. Zo wordt verstaan onder: a. gezinsverzorging: de daadwerkelijke, tijdelijke verzorging, zowel van huishoudelijke als- mede van opvoedende aard, welke door speciaal daartoe opgeleide vrouwelijke krachten hierna te noemen gezinsverzorgsters in dienst van een instelling voor gezinsverzorging, onder deskundige lei- ding in gezinnen wordt verleend, indien de huisvrouw niet in staat is haar taak in het gezin naar behoren te verrichten, met het doel een gezond gezinsleven in stand te houden of te herstellen; b. gezinshulp: de daadwerkelijke, tijdelijke hulp van huishoudelijke aard, welke on- der deskundige leiding door huishoudelijk onderlegde krachten hier- na te noemen gezinshelpsters in dienst van een instelling voor ge- zinsverzorging in gezinnen wordt verleend, indien de huisvrouw niet in staat is haar huishoudelijke taak naar behoren te verrichten, met het doel door een goed functionneren van de huishouding, een gezond ge- zinsleven in stand te houden. i j

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 41