124 5e Afd. 31 oktober 1957. De Stichting meent te kunnen volstaan met 6 vaste krachten waarvan 2 gediplomeerde gezinsverzorgsters en 4 gezinshulpen benevens enige losse krachten. Voor subsidie zullen dan in aanmerking komen de beide gezinsverzorgsters en 2 gezinshulpen. Daar de andere krachten echter ook betaald moeten worden is een berekening gemaakt waaruit gebleken is, dat met een gemeentelijk subsidie van 60 in het salaris en bijbeho- rende kosten der niet-subsidiabele krachten zou kunnen worden voistaan. Het wil ons echter voorkomen, dat het niet juist zou zijn, om voor de niet van rijkswege gesubsidieerde krachten een in totaal hogere bijdrage te verlenen dan voor de gesubsidieerde, zodat wij er de voorkeur aan zouden willen geven de gemeentelijke bijdrage in het salaris etc. der niet- subsidiabele krachten te stellen op 50% en het gemeentelijk subsidie în het salaris etc. der gesubsidieerde gezinsverzorgsters en gezinshelpsters met 10 te verhogen, waardoor de totale subsidie voor deze beide cate- gorieën respectievelijk 60 en 50 wordt. Uit de aard der zaak is het moeilijk nauwkeurige cijfers te verstrekken doch het laat zich aanzien, dat een goede uitvoering van het werk der gezinsverzorging door het particulier initiatief geen zwaardere offers van de gemeentelijke financiën zai vergen dan anders het geval zal zijn. Onder mededeling, dat de Commissie voor Sociale Zaken zich met ons voorstel kan verenigen, bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vast- stelling aan. Heemstede, 23 oktober 1957. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. der gemeente Heemstede; het voorstel van burgemeester en wethouders van 23 oktober BESLUIT: a. aan de in de gemeente op het terrein der gezinsverzorging en gezins- hulp werkzame instellingen ten behoeve van haar werk een subsidie te verlenen overeenkomstig de ,,Subsidieregeling Gezinsverzorging en Gezinshulp 1955" voor zover door de instellingen wordt voldaan aan de door de Minister van Maatschappelijk Werk en eventuele nader door burgemeester en wethouders te dezer zake te stellen voorwaarden; b. burgemeester en wethouders te machtigen, indien daartoe bijzondere aanleiding bestaat, het gemeentelijk percentage in de uitgaven voor salarissen en bijkomende kosten van de gesubsidieerde krachten te verhogen tot maximaal 35 voor de gezinsverzorgsters en 30 voor de gezinshelpsters c. de gemeentelijke bijdrage in de salarissen en bijkomende kosten der niet gesubsidieerde krachten te bepalen op maximaal 50 der kosten. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 31 oktober 1957. De Raad Gezien 1957; De secretaris, Devoorzitter, r

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 43