2e Afd. den zijnde kapitaalswerken op het gebied van de woningbouw te finan- cieren. Waar mogelijk zullen wij een regelmatige voortgang van de woning- bouw, zoveel als in ons vermogen ligt, bevorderen. Zo zal zo spoedig mogelijk moeten worden overgegaan tot de bouw van 131 woningwet- en premiewoningen op daartoe reeds bouwrijp gemaakte grond gelegen aan de westzijde van de Glipper Dreef. Omdat de daar beschikbare bouwgrond hierna zo goed als uitgeput zal zijn, nam Uw College reeds het besluit tot aankoop van grond ten zuiden van de buitenplaats ,,Ipenrode", ten einde ook op deze terreinen binnenkort tot de bouw van woningen te kun- nen overgaan. Lager onderwijs. De kosten per leerling voor het openbaar lager onderwijs zijn in de begroting geraamd op: 1957 49,91 70,04 1958 50,10 69,47 gewoon lager onderwijs uitgebreid lager onderwijs In de voor 1957 geraamde bedragen was /1,per leerling begrepen voor administratiekostenin die voor 1958 is dit verhoogd tot /1,50, Voor kosten van instandhouding van schoolgebouwen kon voor alle scholen min- der geraamd worden dan voor het jaar 1957 nodig werd geacht. De kosten van verwarming enz. van de schoolgebouwen vergen evenwel een hoger bedrag dan voorgaande jaren omdat de prijzen der brandstof- fen een stijging vertoonden. Voor aanschaffing en onderhoud van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften zijn per leerling dezelfde bedragen uitgetrokken als in het vorig jaar beschikbaar zijn gesteld. Voor het openbaar gewoon lager onderwijs is, evenals voor het bijzonder onderwijs van dezelfde soort, rekening gehouden met het continueren van boventallig onderwijzend personeel. Zowel voor het openbaar- als voor het bijzonder onderwijs zijn de in 1958 van andere gemeenten te ontvangen bijdragen wegens kosten van het onderwijs aanzienlijk hoger geraamd dan voor een vorig driejarig tijdvak golden. Uiteraard ondergingen ook de door onze gemeente aan andere gemeen- ten te betalen bijdragen een dergelijke verhoging. Het tweede gedeelte van de verbouwing en uitbreiding van de Bronstee- school is inmiddels gereed gekomen, waardoor dit schoolgebouw thans voldoende ruimte biedt voor het tegenwoordig aantal leerlingen. Kleuteronderwijs. Voor wat het kleuteronderwijs betreft moge worden gereleveerd, dat in de loop van het jaar 1957 de kleuterklassen, welke voorheen waren onder- gebracht in de openbare lagere Dreef- en Voorwegschool, de beschikking kregen over een eigen nieuw schoolgebouw, respectievelijk aan de Pr. Schubertlaan en de Laan van Insulinde, zij het dat laatstvermelde school als een ,,noodschool" moet worden aangemerkt. Als gevolg van de stichting van deze beide kleuterscholen zijn de kosten van verlichting, verwarming en schoonhouden van de schoolgebouwen ten opzichte van die van 1957 gestegen. Voor het jaar 1958 zijn de van het rijk te ontvangen vergoedingsbe- dragen per lokaal en per kleuter voor de exploitatiekosten door de Minis- ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen nog niet vastgesteld, in verband waarmede de ramingen voor 1958 zijn gebaseerd op de voor 1957 vastgestelde bedragen, te weten 800,per lokaal en f 9,per kleuter. Hetgeen door de gemeente meer wordt uitgegeven dan /800,per lo-

Raadsnotulen Heemstede | 1957 | | pagina 23