W/MÂ 2e afd. 10 januari 1958 TWEEDE WIJZIGING LOONKEGELING WEBKLIEDEN Aan de Raad, Bij Uw besluit van 25 juli 1957 no. 84a werd een nieuwe loonregeling voor de werklieden vastgesteld. Dit besluit was een gevolg van het door de Ministerraad voor de mannelijke werk- en vaklieden in rijksdienst ge- wijzigde loonsysteem. Met het stelsel van toekenning van periodieke verhogingen in elke loongroep werd daarbij gebroken en daarvoor in de plaats kwam een systeem van beloning naar leeftijd. Toepassing van dit systeem maakte o.m. intrekking der ,,Algemene re- geien omtrent de bepaling van het loon", nodig, waarvoor de in de aanhef dezes genoemde regeling in de plaats trad. Aan die ,,Algemene regelen" was o.m. ontleend hetgeen in het nieuwe besluit werd opgenomen onder artikel 6, luidende: „Voor werklieden, die zich door bijzondere geschiktheid, ijver of toewij- ding onderscheiden en in andere bijzondere omstandigheden kan van de voor hen geldende lonen ten gunste worden afgeweken, zo nodig met over- schrijding van het voor de betreffende loongroep geldende maximum". Dit artikel nu heeft bij de Minister van Binnenlandse Zaken c.a. bezwaar ontmoet, omdat de in artikel 1 opgenomen loontabellen door de toepassing ervan illusoir zouden kunnen worden. De Minister merkte ten deze nog het volgende op „Zolang voor de rijkswerklieden en dientengevolge ook voor het personeel in gemeentedienst nog geen werkclassificatie en daarmede voor zover mo- gelijk gepaard gaande merit-rating plaats vindt, dient artikel 6, uit een oogpunt van algemeen loonbeleid en de eraan verbonden consequenties ten opzichte van andere gemeenten, te vervallen". Wij kunnen niet ontkennen, dat de bezwaren van de Minister tegen de hierboven genoemde bepaling steekhoudend genoemd moeten worden en wij zouden Uw College derhalve willen voorstellen aan het verzoek van de bewindsman te voldoen door de vaststelling van het hiernevens gaand ont- werp-besluit. Heemstede, 4 januari 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders en het advies van de Commissie van Overleg, groep werklieden; BESLUIT: de ,,Loonregeling Werklieden", vastgesteld bij zijn besluit van 25 juli 1957, no. 84a, te wijzigen in dier voege, dat artikel 6 daaruit komt te vervallen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 10 januari 1958. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 13