c9 2e afd. 10 januari 1958 BOUW VAN 101 WONINGEN TEN WESTEN VAN DE GLIPPEB DKEEF. Aan de Raad, In onze nota van 14 november 1956, (raadsstuk no. 145) deden wij U mededeiing van onze plannen met betrekking tot de bebouwmg van het terrein gelegen westelijk van de Giipperweg, nabij „Meer en Berg Bij Uw besluit van 25 oktober 1956, no. 110 werd voor het bouwrijp maken van dit terrein een krediet beschikbaar gesteid. Tot de bouw van 48 woningen in strokenbouw kon mmiddels worden overgegaan ingevoige Uw besluit van 13 december 1956, no. 157. De eerste woningen behorende tot dit compiex zulien zeer binnenkort gereed komen. Het bouwplan, dat wij U thans voorleggen, en dat in onze opdracht îs ontworpen door de architect B. J. J. M. Stevens, omvat 101 woningen,16 earaees en 3 bedrijfsruimten en maakt deel uit van het uitbreidingsplan Giip I westzijde. Een vorig plan voor de bouw van 131 woningen (gedeel- teiijk woningwet-, gedeeltelijk premiebouw), 16 garages en 3 bednjfsruim- ten aan de Glipper Dreef-westzijde kon geen doorgang vinden, omdat het onder de huidige omstandigheden niet mogelijk is om premiewoningen te financieren. Het thans aan U voorgelegde pian bevat uitsluitend woningwetwomngen, n.l. 18 weekhuurwoningen, type A, met een inhoud van 378 m! 77 weekhuurwoningen, type B, met een inhoud van 293 ms 6 weekhuurwoningen, type F, met een inhoud van 233 ms Deze woningen zullen worden gebouwd in totaai 18 biokken, n.l. 3 blok- ken van 8 woningen, type B, 3 blokken van 7 woningen, type B, 6 blokken van 6 woningeii, type A en type B, 3 blokken van 2 woningen, type F, 2 biokken van 5 woningen, type B en 1 blok van 4 woningen, type B. Voorts was het mogelijk naast enkeie biokken woningen, zowei bij de woningen van type A als van type B, een 16 tai garageruimten te projec- teren met een uitrit naar de Thorbeckeiaan. Aan de Giipper Dreef is aan de kop van de blokken weekhuurwoningen, gelegen aan de verbindmgs- wegen tussen Thorbeckelaan en Glipper Dreef, nog de mogelijkheid ge- schapen een drietai bedrijfsruimten (dagwinkelsi te bouwen. Wij stelien U voor, voor de financiering van deze woningen rijksvoorschotten ingevolge de woningwet aan te vragen, waartoe de mogelijkheid weer zal worden opengesteld en om een jaarlijkse bijdrage uit 's Rijks kas te verzoeken op grond van de Bijdrageregeling Woningwetbouw 1950. De stichtingskosten worden geraamd ais voigt: grondkosten f 373.696, bouwkosten 1.743.786, Aan de hand van deze kosten kan de huurprijs voorlopig berekend worden op f 16,15, 12,15 en f 8,70 voor respectievelijk 18 woningen type A, 77 woningen type B en 6 woningen type F. Evenals zulks voor het complex De Glip-Oost reeds is geschied stellen wij U voor, voor deze woningen gemeenschappelijke voortuinen aan te leggen omdat daardoor een beter geheel wordt verkregen en het aanzien van het complex hiermede zeer is gebaat. De aanlegkosten van deze voortuinen zijn in de grondkosten begrepen. In de onderhoudskosten zal door de huurders een bijdrage verschuldigd zijn van 0,30 per week.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 15