24 2e Afd. 27 februari 1958. VOORSCHOT VERGOEDING 1958 VAKONDERWIJS. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvragen van de besturen der hierna te noemen bijzondere scholen, om voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs, overeenkom- stig artikel lOlbis, 5e lid, der Lager-onderwijswet 1920, voor het jaar 1958; overwegende, dat aan de overeenkomstige openbare scholen vakonder- wijs wordt gegeven; dat het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk aan de overeen- komstige openbare scholen vakonderwijs wordt gegeven voor dat jaar krachtens zijn besluit van 19 december 1957, no. 134, bedraagt aan de scholen voor gewoon lager onderwijs 1 9/23 en aan de school voor uitge- breid lager onderwijs 3 5/s dat het aantal wettelijk verplichte onderwijzers aan de desbetreffende bijzondere scholen moet worden gesteld op het achter iedere school ver- melde getal; dat het totaal bedrag van de beloningen, waarop naar de bestaande toe- stand de vakonderwijzers volgens de gemeentelijke salarisregeling aan- spraak zouden maken, indien zij in dienst der gemeente werkzaam zou- den zijn, berekend naar de maatstaf van het 3e lid van artikel lOlbis der Lageronderwijswet 1920, globaal is weergegeven in de achterstaande ko- lom 3; dat op deze basis aan de bijzondere scholen voorschot kan worden ver- leend; gelet op artikel lOlbis der Lager-onderwijswet 1920; BESLUIT: aan de besturen van bijzondere scholen over het jaar 1958 een voorschot toe te kennen op de vergoeding voor vakonderwijs als volgt: Z.O.Z.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 19