29 2e Afd. 27 februari 1958. SUBSIDIËRING B.K. HANDELSAVONDSCHOOL TE HAARLEM. Aan de Raad, Ingevolge Uw besluit van 25 augustus 1949, no. 61, is sedert 1 januari 1949 aan de Stichting R.K. Avond-Onderwijs te Haarlem jaarlijks een bijdrage toegekend van 40% van de netto-kosten per leerling voor de Heemsteedse leerlingen van de R.K. Handelsavondschool te Haarlem. Vorengenoemd besluit is destijds genomen in verband met het niet ont- vangen van rijkssubsidie door genoemde school en omdat de gemeente Haarlem slechts subsidie verleende voor de uit die gemeente afkomstige leerlingen. Thans subsidieert het rijk de R.K. Handelsavondschool voor 100% der netto-kosten. In verband hiermede kan vorenvermeld raadsbesluit dus worden ingetrokken. Sedert 1 september 1956 is aan genoemde school evenwel een opleiding voor het praktijk-examen Moderne Bedrijfsadministratie verbonden, welke opleiding niet voor rijkssubsidie in aanmerking komt. De gemeente Haarlem verleent in de kosten van deze cursus een bijdrage van 100% voor de uit die gemeente afkomstige leerlingen. Het bestuur van de R.K. Handelsavondschool te Haarlem verzoekt thans om een subsidie van 100% der netto-kosten voor de in onze gemeente wonende leerlingen van de cursus Moderne Bedrijfsadministratie. De aan genoemde opleiding verbonden kosten worden geraamd op 175,per leerling; door de leerlingen wordt aan cursusgeld 75, per jaar betaald, zodat het netto-tekort per leerling naar raming f 100, per jaar bedraagt. Deze cursus wordt bezocht door 7 uit onze gemeente afkomstige leerlingen, waarvan de kosten derhalve een bedrag van 700, belopen. Gelet op het belang van deze studiemogelijkheid in de avonduren en mede in aanmerking nemende de omstandigheid, dat reeds meerdere avond- cursussen door onze gemeente met 100% der netto-kosten per leerling worden gesubsidieerd, komt het ons billijk en verantwoord voor het onder- werpelijke verzoek in te willigen, met intrekking van Uw besluit van 25 augustus 1949, no. 61. Wij bieden U daartoe bijgevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 21 februari 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 29