31 2e Afd. 27 februari 1958. GELDLENING N.V. BANK VOOK NEDERLANDSCHE GEMEENTEN BENTESP A ARBRIEFLENIN G 1957) Aan de Raad, Van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage is een aanbieding ontvangen voor een geldlening, betrekking hebbend op dat gedeelte der Tweede Nationale Woningbouwlening (Rentespaarbrieflening 1957), waarvoor voorkeur voor onze gemeente is uitgesproken. Volgens de laatst ontvangen mededelingen van de Bank beloopt deze lening om- trent een bedrag van 2.000.000, De lening is een zgn. fixe-lening, die in één bedrag op 2 januari 1971 zal moeten worden afgelost. De koers is 100% en de rente bedraagt 6% per jaar, halfjaarlijks te voldoen. In het ontwerp-besluit is geen bedrag genoemd, omdat de lening wordt aangegaan tot het totaalbedrag, waarvoor voorkeur is uitgesproken. In de met de Bank te sluiten overeenkomst is rekening gehouden met de moge- lijkheid, dat de gemeente het bedrag van de lening wenst te limiteren. Nu ten behoeve van onze gemeente tot een, naar het zich laat aanzien, verheugend groot bedrag op deze lening is ingeschreven, zouden wij tot een limitering van dat bedrag niet willen overgaan. Daarvoor is naar onze mening te minder aanleiding, omdat de gemeenten thans nog in de prak- tische onmogelijkheid verkeren zich op de kapitaalmarkt van vaste finan- cieringsmiddelen te voorzien en dus de uitvoering van kapitaalswerken w.o. woningbouw, afhankelijk is van hetgeen de gemeenten uit deze en andere soortgelijke door de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten uitgegeven geldleningen ontvangen. Bovendien zal het door onze gemeente uit de rentespaarbrieflening 1957 te ontvangen bedrag nog maar een klein deel uitmaken van het huidige totaal der vlottende schuld van de gemeente. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij Uw College voor over te gaan tot vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 19 februari 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 35