31 2e Afd. 27 februari 1958. GELDLENING N.V. BANK VOOB NEDERLANDSCHE GEMEENTEN (RENTESPAARBEIEFLENING 1957) De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; Gelet op artikel 170 der gemeentewet; BESLUIT: I. ten laste der gemeente Heemstede, hierna te noemen „geldneemster", met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage, hierna te noemen „geldgeefster", een geldlening aan te gaan tot ten hoogste het bedrag, waarvoor door kopers van rentespaarbrieven der Tweede Natxonale Woningbouwlening (Rentespaarbrieflening 1957) overeenkomstig de voor- waarden, waaronder deze lening volgens het prospectus d.d. 26 november 1957 werd uitgegeven, ten aanzien van deze gemeente voorkeur is uitge- sproken en voorts op de grondslag van de volgende bepalingen. Artikel 1. Geldneemster zal over het onafgeloste nominale bedrag der lening be- talen een tegen zes ten honderd per jaar te berekenen rente, te voldoen op 1 ianuari en 1 juli van elk jaar, voor het eerst op 1 juli 1958. De eerste rentetermijn betreft de rente, verschuldigd over het gedeelte van het half- jaar dat voor elk ter beschikking van de geidneemster gesteld bedrag aanvangt met de valutadatum, waaronder die terbeschikkingstelling heeft plaats gehad. Bij de berekening van de rente wordt elke maand op 30 dagen en elk jaar op 360 dagen gesteld. Artikel 2. Geldneemster zal het bedrag der lening aflossen in één termijn, ver- vallende op 2 januari 1971. Artikel 3. Vervroegde aflossing van het ter leen verstrekte bedrag zal zijn uit- gesloten. Artikel 4. Onverminderd het bepaalde in artikel 10 zal geldneemster aan geld- geefster een evenredig aandeel vergoeden in de kosten, verbonden aan de uitgifte en de dienst van de Tweede Nationale Woningbouwlemng Rentespaarbrieflening 1957), zoals dit door geldgeefster zal worden vast- gesteld. Dit aandeel is door geldneemster verschuldigd binnen een maand, nadat het bedrag daarvan door geldgeefster aan geldneemster zal zijn medegedeeld. Artikel 5. Zo spoedig mogelijk na het tijdstip, waarop in het totale bedrag van de lening geen wijziging meer kan worden gebracht, zullen partijen bij nadere overeenkomst het juiste bedrag der lening constateren. Het ontwerp der akte voor deze nadere overeenkomst wordt door geldgeefster opgemaakt en aan geldneemster ter ondertekening aangeboden. Artikel 6. Alle aan geldgeefster verschuldigde betalingen zullen geschieden te haren kantore te 's-Gravenhage of bij een nader door geldgeefster aan te wijzen betaalkantoor.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 36