31 "7* 2e Afd. 27 februari 1958. Indien de vervaldatum niet op een werkdag valt, zullen de betalingen geschieden op de eerstvolgende werkdag. De betalingen zullen geschieden in Nederlands geld, zonder korting of schuldvergelijking en zonder kosten voor geldgeefster. De betalingen zullen gerekend worden allereerst te zijn geschied ter voldoening van de kosten, vervolgens van de boeten, daarna van de ver- goedingen, vervolgens van de rente en het laatst van de hoofdsom. Artikel 7. Indien geldneemster het aan rente of aflossing versehuldigde niet op tijd en overeenkomstig het bepaalde in artikel 6 zal hebben voldaan, zal zij aan geldgeefster betalen, als boete, een bedrag, gelijk aan vijf ten honderd per jaar van het achterstallige bedrag over de tijd der nalatig- heid. Artikel 8. Het onafgeloste deel van het bedrag der lening is, met de rente en de kosten, onmiddellijk opeisbaar bij niet-nakoming door geldneemster van één of meer der in deze akte vermelde bepalingen of aangegane verbin- tenissen, tenzij geldneemster, na door geldgeefster aan haar verplichtin- gen te zijn herinnerd, binnen 14 dagen na ontvangst dier herinnering het verschuldigde, vermeerderd met de boete, alsnog voldoet, c.q. haar overige verplichtingen alsnog nakomt. Geldneemster zal in gebreke zijn door het enkele feit van het voorvallen van één der vermelde gevallen van onmiddellijke opeisbaarheid, alsof zij bij bevel of andere soortgelijke akte ware in gebreke gesteld. Artikel 9. De belastingen, welke van de rente der lening geheven mochten worden, komen ten laste van geldneemster. Artikel 10. Alle kosten en rechten van de overeenkomst van geldlening, van de schuldbekentenissen, van de overeenkomst, bedoeld in artikel 5 en van de maatregelen, welke geldgeefster mocht nemen tot behoud of ter uit- oefening harer uit deze overeenkomst voortvloeiende rechten, zijn voor rekening van geldneemster. II. te bepalen dat: a. de opbrengst dezer lening zal worden gebruikt voor de financiering van de woningbouw, alsmede van de met de woningbouw in ruime zin samenhangende werken van dringende aard, w.o. mede begrepen de bouw van scholen; b. de krachtens dit besluit op te nemen bedragen zullen worden gecon- stateerd bij besluiten van burgemeester en wethouders, die binnen drie dagen na hun totstandkoming aan de Raad en Gedeputeerde Staten dezer provincie zullen worden medegedeeld. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 februari 1958. De secretaris, De voorzitter, J

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 37