37 4e Afd. 27 februari 1958. tief toezicht de voorkeur gegeven, waarbij het slechts krachtens een door ons college verleende vergunning geoorloofd is een verzorgings- of ver- pleeghuis te houden. In de verordening zijn geen exacte voorschriften met betrekking tot de inrichting der tehuizen opgenomen. De te treffen maatregelen voor de be- staande tehuizen verschillen onderling zodanig, dat uniforme voorschriften, waaraan alle tehuizen voldoen of aangepast kunnen worden, praktisch niet mogelijk blijken. Bij het verlenen der vergunningen zal van geval tot geval door ons college beoordeeld dienen te worden, welke mogelijkheden er zijn en hoe deze op de meest verantwoorde wijze gerealiseerd kunnen worden. Kan op deze wijze enerzijds in de eerste plaats met de belangen van de verzorgden rekening worden gehouden, anderzijds kan eveneens aandacht worden geschonken aan de belangen van de verzorgers. Dit achten wij van groot belang, omdat bij ons college de overtuiging bestaat, dat het onmogelijk zal zijn om op korte termijn in de bestaande toestand afdoende verbetering te brengen, aangezien slechts geleidelijk resultaten zullen zijn te bereiken. De thans voorgestelde verordening opent daarom enerzijds de mogelijk- heden om bij het verlenen der vergunningen en bij het stellen van da.araan te verbinden voorwaarden de nodige soepelheid te betrachten, terwijl an- derzijds de ons toekomende bevoegdheden voldoende worden geacht, om een goede verzorging te verzekeren. Door het geleidelijk uitbreiden of ver- zwaren van de bij de vergunningen gestelde voorwaarden zal, naar wij ver- wachten, na verloop van enkele jaren een voor alle partijen bevredigende toestand verkregen kunnen worden. Onder mededeling, dat zowel de Commissie voor de Volksgezondheid als die voor de Strafverordeningen zich daarmede kunnen verenigen, nodigen wij U uit bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 19 februari 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 50