2e Afd. 27 maart 1958. 40 AANSCHAFFING APPARATUUR GEZONDHEIDSHUIS. Aan de Raad, Het sedert de opening van het gemeentelijk gezondheidshuis in gebruik zijnde apparaat voor kortegolf-therapie blijkt geheel versleten te zijn, zodat het noodzakelijk is een nieuw exemplaar aan te schaffen. Een apparaat, dat, naar verwacht mag worden het meest zal beant- woorden aan eisen van doeltreffendheid en duurzaamheid, is een kortegolf- apparaat van het merk „Undala 11/400", met een nuttig vermogen van 400 Watt. De kosten van dit apparaat, inclusief de nodige accessoires, bedragen /2.150,—. Voorts blijkt de in het laboratorium van het gezondheidshuis aanwezige microscoop voor de aldaar te verrichten werkzaamheden ondeugdelijk te zijn. Deze microscoop werd aanvankelijk aangeschaft ten behoeve van wijlen Dr. de Boer, vrouwenarts, voor gebruik in het gezondheidshuis. Sinds 1953 wordt de microscoop gebruikt in het in dat jaar aan het gezondheidshuis aangebouwde laboratorium. Bij het gebruik voor laboratoriumwerkzaam- heden vertoont het instrument echter verschillende storende gebreken. Slechts de bijbehorende olie-immersie bevindt zich in een goede staat en kan dan ook bij een nieuw aan te schaffen instrument nog wel dienst doen. De controlerend gemeente-arts heeft in overweging gegeven een mi- croscoop merk ,,Leitz" aan te kopen, waarvan de kosten, na aftrek van die van een olie-immersie, 749,bedragen. Wij achten beide aanschaffingen voor het gezondheidshuis dringend noodzakelijk en stellen Uw Raad daarom voor een krediet van /2.900, voor dit doel te onzer beschikking te stellen. Bijgaand ontwerp-raadsbesluit bieden wij U hiertoe ter vaststelling aan. Heemstede, 12 maart 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders een krediet van 2.900,ten laste van de gewone dienst der gemeente-begroting ter beschikking te stellen voor de aanschaffing van een kortegolfapparaat en een miscroscoop ten behoeve van het gemeentelijk gezondheidshuis. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 maart 1958. De secretaris, De voorzitl

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 5