53 4e Afd. 24 april 1958. Toelichtende beschrijving, behorende bij de partiële herziening L II B van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderdelen van de gemeente Heemstede, aangeduid als „Plan Bivierenbuurt en Ipenrode". Deze herziening omvat de terreinen, gelegen ten westen van de Heren- weg, oostelijk van de Leidsevaart en beslaat de z.g. rivierenbuurt, alsmede de buitenplaats „Ipenrode". Zij voorziet in een verdere uitleg van deze rivierenbuurt. De herziening vormt een goede grondslag voor de verwe- zenlijking van een verantwoorde woonwijk, met een eigen, aantrekkelijke sfeer, met gevarieerde woningtypen, waardoor het karakter van de ge- meente niet geschaad wordt. Het plan wijkt enigermate af van het bij raadsbesluit van 1 juli 1954, no. 65 vastgestelde uitbreidingsplan-in-hoofdzaak. Met name is aan het gedeelte terrein ten westen van de bestaande bebouwing in de rivierenbuurt en ten oosten van de Leidsevaart, in plaats van te zijn bestemd voor agra- rische doeleinden, de bestemming van bouwterrein gegeven. Het plan biedt, afgezien van de reeds bestaande bebouwing, ruimte voor het bouwen van rond 330 woningen, een zevental winkels met woningen, een drietal gebouwen voor bijzondere doeleinden, alsmede voor ongeveer 120 garageboxen. In het plan is een goed hanteerbare differentiatie van woningtypen ont- worpen. De inhoud der woningen kan zich bewegen tussen 250 m3 en 520 m3. Ook in de groepering van de woningblokken is een gevarieerde vormgeving toepast. Het pian geeft een bebouwingsvorm en -grootte aan, welke zich bij uit- stek leent voor de bouw van woningwetwoningen. Het grootste aantal der geplande woningen behoort tot deze categorie. Het resterende aantal kan onder de categorieën premie- en vrije sectorbouw worden ondergebracht. Bij de woningwetwoningen zijn qua grootte en inhoud drie soorten in het plan opgenomen, te weten het normale type eengezinswoningen, zowei laag- ais hoogbouw, woningen voor kleine c.q. onvoliedige gezinnen en woningen voor grotere gezinnen. Het gedeelte terrein, gelegen langs de buitenplaats „Ipenrode" is bestemd om te worden bebouwd met een groter en royaler type eengezinshuizen en gebouwen voor bijzondere doeleinden. Hiermede wordt bereikt, dat het uit- zicht vanaf de buitenplaats ,,Ipenrode" in zuidelijke richting op de be- bouwing aan redeiijke welstandseisen voidoet en het aanzicht van de ach- terzijde der woningen aan de Rijnstraat wordt geeamoufleerd. Aan de Herenweg zijn 3 meergezinshuizen gepiand, eik met 6 woonlagen, bedoeid voor particuliere bouw. In het plan zijn voorts twee gebouwen voor bijzondere doeleinden ge- projecteerd. Daarbij is gedacht aan een scholencomplex voor lager- en kleuteronderwijs met de daarbij behorende speelterreinen. Voor het derde gebouw, dicht bij de Herenweg, kan te gelegener tijd een bestemming ten openbare nutte worden vastgesteld. Behoort bij raadsbesiuit van 24 april 1958, no. 53. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 11