57 2e Afd. 24 april 1958. GELDLENING N.V. BANK VOOB NEDERLANDSCHE GEMEENTEN GBOOT f 146.000,—. De Raad der gemeente Heemstede Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; Gelet op de artikelen 170 en 228 der gemeentewet; BESLUIT: ten laste der gemeente Heemstede, hierna te noemen ,,geldneemster" een geldlening aan te gaan groot f 146.000,met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage, hierna te noemen „geldgeefster", tegen een koers van 100% en verder op de grondslag van de volgende bepalingen: Artikel 1. Geldneemster zal over het onafgeloste nominale bedrag der lening be- talen een tegen vijf en één/vierde ten honderd per jaar te berekenen rente, te voldoen op 1 april en 1 oktober van elk jaar, voor het eerst op 1 oktober 1958 over het alsdan sedert de datum van opneming verstreken tijdvak. Bij de berekening van de rente zal elke maand op dertig dagen en elk jaar op driehonderdzestig dagen worden gesteld. Artikel 2. Geldneemster zal het bedrag der lening aflossen in 20 termijnen en wel in de jaren 1964 t/m 1983 f 7300,per jaar. De aflossingstermijnen zullen worden voldaan op 1 april van elk jaar. Artikel 3. Algehele of gedeeltelijke extra-aflossing der lening zal tot 1 april 1968 zijn uitgesloten; met ingang van laatstgenoemde datum zal geldneemster uitsluitend op de aflossingsverschijndagen extra mogen aflossen, doch slechts tegen betaling van een vergoeding van één en een half ten honderd van het extra af te lossen bedrag, indien de aflossing plaats vindt in de jaren 1968 t/m 1972, terwijl zulks gedurende de verdere looptijd der lening slechts mogelijk zal zijn tegen betaling van een zodanige vergoeding, be- rekend naar één ten honderd van het extra af te lossen bedrag. Geldneemster zal van haar voornemen tot extra-aflossing der lening ten- minste vier maanden tevoren aan geldgeefster schriftelijk kennis geven. Deze kennisgeving is onherroepelijk en verplicht geldneemster op de gestelde datum de extra-aflossing te doen. De bedragen overeenkomstig dit artikel extra afgelost, zullen gerekend worden allereerst te zijn betaald in minderiing van de laatste aflossings- termijn, daarna van de voorlaatste en zo vervolgens. Artikel 4. Alle aan geldgeefster verschuldigde betalingen zullen geschieden te ha- ren kantore te 's-Gravenhage of bij een nader door geldgeefster aan te wijzen betaalkantoor. De betalingen zullen geschieden in Nederlands geld, zonder korting of schuldvergelijking en zonder kosten voor geldgeefster. De betalingen zullen gerekend worden allereerst te zijn geschied ter vol- doening van de kosten, vervolgens van de boeten, daarna van de vergoe- dingen, vervolgens van de rente en het laatst van de hoofdsom.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 30