68 - 2e Afd. 26 juni 1958. AANVRAGE GELDEN BOEKEN EN MEUBILAIR GERRIT BARGER ULO-SCHOOL. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, heeft onder dagtekening van 3 juni 1958 een aanvraag ingediend om wegens toeneming van het aantal leerlingen op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van boeken en leerlingen-sets ten behoeve van de Gerrit Barger ulo-school aan de Koediefslaan. Verwacht wordt dat met ingang van 1 september 1958 het aantal leer- lingen van genoemde school 238 zal bedragen, verdeeld als volgt: le leerjaar 103; 2e leerjaar 70; 3e leerjaar 45 en 4e leerjaar 20. Op 15 mei j.l. bedroeg het aantal leerlingen 173, te weten: le leerjaar 75, 2e leerjaar 51; 3e leerjaar 23 en 4e leerjaar 24. De eerste drie leerjaren nemen derhalve toe met rond 70 leerlingen, waarvoor leerboeken en sets behoren te worden aangeschaft. Voor genoemde aanschaffingen heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 e.v. der wet. Aangezien voorts de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, bij de inwilliging van de aanvrage niet zullen worden over- schreden, stellen wij U voor door vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit genoemde aanvraag in te willigen. Heemstede, 18 juni 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede, gezien de aanvraag d.d. 3 juni 1958 van het bestuur der Vereniging Bijzondere Protestantse Scholen, alhier, om beschikbaarstelling van de benodigde gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor het aanschaffen van leerboeken en leerlingen-sets ten behoeve van de Gerrit Barger Ulo-school aan de Koediefslaan; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet en dat met inwilligng de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zuilen worden overschreden; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de bepalingen der Lager-onderwijswet 1920 en op de uitvoe- ringsvoorschriften daarvan; BESLUIT de aanvrage in te willigen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 juni 1958. De secretaris, De vi

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 1