111 4e afd. 21 augustus 1958. voor de duur van 40 jaar tegen een koers van 100% en een rente van 4%% per jaar. Deze voorwaarden, alsmede de overige bepalingen van de te sluiten overeenkomsten welke voor u ter inzage liggen zijn in overeen- stemming met de voorschriften, welke de regering terzake van het ver- lenen van borgtocht door gemeenten heeft vastgesteld. De vraag of de gemeente, bij inwilliging van het verzoek, mogelijk een te groot risico op zich neemt, kan ontkennend beantwoord worden. Dat zal u blijken wanneer u inzage neemt van de door het Centraal Controle Bureau van de Nederlands Hervormde Kerk opgemaakt exploitatie-be- groting, die door de Stichting i.o. bij haar verzoek is overgelegd en daarbij in aanmerking neemt, dat het aantal gegadigden voor huisvesting in het tehuis zeer groot is en in de toekomst stellig niet zal dalen. Een niet uit het oog te verliezen omstandigheid is ook, dat de Stichting Kennemeroord het tehuis zal beheren in opdracht van de Diaconie der Hervormde Ge- meente alhier en dat deze diaconie nimmer zal kunnen toestaan, dat de verzorging van bejaarden, welke tot haar diaconale taak behoort, haar, bij niet nakoming van haar financiële verplichtingen door de Stichting, uit de hand genomen zou worden. Het tehuis zal huisvesing kunnen verlenen aan minstens 90 bejaarden. De Stichting stelt niet als voorwaarde voor opname in het tehuis, dat de gegadigden lid zijn van de Hervormde Kerk, doch zij zal onderdak bieden aan alien, die zich in haar tehuis op hun plaats zullen voelen. Aangezien met de totstandkoming van het bejaarden-tehuis ook een gemeentebelang gediend wordt achten wij het verantwoord en gewenst de gevraagde garantie te verlenen. Wij stellen u daarom voor bijgaand ontwerp-besluit, waarin een aantal voorwaarden en bepalingen zijn opgenomen, die geen nadere toelichting behoeven, te bekrachtigen. Opgemerkt zij nog, dat verzoekster in haar aanvraag heeft medegedeeld, dat zij hoopt aan een kapitaal van 1.200.000,voldoende te hebben, doch dat zij, om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, zich moet voor- behouden een nadere garantie te vragen indien mocht biijken, dat de hoe- wel ruim opgezette begroting der bouwkosten, onverhoopt mocht worden overschreden. Gedacht is aan een verhoging der garantie tot 1.300.000,Mocht zulks nodig blijken, dan zullen wij u te zijner tijd aisnog voorstellen tot garantie van een aanvullende lening over te gaan. Hoewel wij de nood- zaak van die verhoging op dit ogenblik niet verwachten, zijn wij toch van mening u dienaangaande reeds thans te moeten inlichten. Heemstede, 13 augustus 1958. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1958 | | pagina 22